Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Świąteczne świecidełka na Starym Rynku

W przeddzień Mikołajek, prezydent Łomży zapalił światełka na świątecznej choince i ozdobach ustawionych na Starym Rynku. Lampki włączył w towarzystwie fotoreporterów i dziennikarzy kilka minut po godz. 15. gdy było jeszcze widno. Zdecydowanie lepiej prezentują się po zmroku.

W tym roku obok 12-metrowej choinki znalazły się znane z poprzednich lat ciuchcia z wagonikiem, „cukierkowy” domek, czerwona bombka firmy PEPEES S.A oraz świecący napis „Wesołych Świąt”, a także nowy św. Mikołaj na motorze z ławką. Nieco dalej – na rogu Starego Rynku, ul Farnej i Długiej posadowiono  starego Misia Łomżatka i nowe skrzydła anioła. Włączając świąteczne iluminacje prezydent Mariusz Chrzanowski wyrażał nadzieje, że tak jak w latach poprzednich świąteczne ozdoby będą cieszyły się popularnością wśród mieszkańców miasta i gości. Mówił także, że liczy iż miastu, które już dwukrotnie udało się wygrać konkurs „Świeć Się” organizowany przez Energę w skali województwa, tym razem lepiej wypadnie także w zestawieniu ogólnopolskim. Nim jednak dojdzie do głosowania na najładniej rozświetlone świątecznie miasto w Polsce prezydent zaprosił dzieci i ich opiekunów na czwartkowe Mikołajki na Starym Rynku. W godzinach od 9.00 do 15.00 zaplanowane są zabawy takie jak bieg z „kulą śnieżną” na tacy czy rzut prezentem do celu. Będą animacje i konkursy, a także quizu o Świętach Bożego Narodzenia i Świętym Mikołaju. Będzie też mikołajowa fotobudce, w której czekać ma św. Mikołaj, oraz jego Laboratorium, gdzie będzie można zimowo eksperymentować. Będzie także stoisku kreatywnego rękodzieła świątecznego, możliwość dekorowania pierniczków lukrem i kolorowymi posypkami oraz tworzenia małych, jadalnych dekoracji świątecznych. Dla dzieci odważnych i umiejących śpiewać przewidziano również kolędowe karaoke.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę