Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Sejmik wznowi obrady za tydzień

Karol Pilecki, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, wyznaczył termin wznowienia obrad. Radni województwa do przerwanego wyboru nowych władz mają powrócić za tydzień – 11 grudnia przed wieczorem.

W październikowych wyborach samorządowych największe poparcie zbyli kandydaci Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, z których list do 30-osobowego Sejmiku weszło 16 radnych.  To wystarczająca większość, aby wybrać nowe władze Sejmiku i województwa, ale w pierwszym tajnym głosowaniu co najmniej dwóch radnych z PiS w wyborach na przewodniczącego poparło kandydata opozycji „Koalicji Obywatelskiej” i Polskiego Stronnictwa Ludowego Karola Pileckiego. To zapoczątkowało ogromne perypetie w podziale stanowisk we władzach. Od 22 listopada wyznaczono już trzy sesje Sejmiku, ale dotychczas PiS udało się wybrać tylko nowego marszałka Artura Kosickiego. W ostatni czwartek sesję Sejmiku przerwał przewodniczący Karol Pilecki, po ukonstytuowaniu się komisji skrutacyjnej, która miała przeprowadzić wybory na pozostałe stanowiska we władzach, ale także głosowanie w sprawie odwołania przewodniczącego Sejmiku. Ten punkt sprawił, że radni opozycji – KO i PSL opuścili salę obrad, a później pod tym pretekstem przewodniczący przerwał obrady. Wczoraj obie siły napisały listy otwarte do przeciwników (zobacz: PiS do wojewódzkich radnych PO i PSL: Pozwólcie nam pracować (…) nie macie prawa blokować oraz Radni PO i PSL: Nasi wyborcy dali nam wyraźny mandat do decydowania o przyszłości naszego regionu)

Dziś przewodniczący Karol Pilecki wyznaczył termin wznowienia obrad na 11 grudnia 2018 roku (wtorek) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, sala nr 115. Radni województwa obrady mają wznowić od punktu nr 3. czyli wyboru wiceprzewodniczącego Sejmiku. Kolejne punkty dotyczą odwołania obecnego przewodniczącego, powołania jego następcy, oraz wyboru członków zarządu województwa. Jeśli tym razem uda się przeprowadzić obrady do końca, Prawo i Sprawiedliwość we wszystkich głosowaniach będzie zachowywało jedność, po niemal 12 latach przejmie rządy w województwie z rąk koalicji PO-PSL.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę