Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Mniej pracy

O niemal równe 100 osób wzrosła w listopadzie w Łomży liczba bezrobotnych. Zanotowany wzrost bezrobocia związany jest m.in. z większą liczbą rejestracji osób bezrobotnych, mniejszą liczbą podjęć pracy i ograniczeniem kierowania bezrobotnych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu – podał Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. W listopadzie pracę podjęło o 80 mniej niż w październiku.

Na koniec listopada liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Łomża wynosiła 3233 osoby. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 60,7% wszystkich zarejestrowanych osób  w urzędzie i było ich 1965. 
W minionym miesiącu do PUP Łomża zgłosiło się 498 bezrobotnych, w tym 30 osób, które wcześniej pracowały za granicą. Najwięcej – 10 osób wróciło z Wielkiej Brytanii, 7 z Niemiec a 5 z Norwegii. 
W tym samym czasie urzędnicy PUP wyrejestrowali 399 osób bezrobotnych, przy czym 226 z nich pojęło pracę. To jak zaznaczono w raporcie o 80 osób mniej niż w październiku. Przez cały listopada do urzędu wpłynęło 126 ofert pracy, przy czym więcej niż co trzecia dotyczyła pracy subsydiowanej, czyli wspieranej środkami publicznymi. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę