Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zambrów też będzie palił biomasą

Spółka Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi otrzyma 6,1 mln zł unijnej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przy wsparciu tymi środkami w zambrowskiej ciepłowni, podobnie jak w Łomży, ma być zbudowany kocioł na biomasę leśną.

Jak poinformował NFOŚiGW w spółka Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi do końca 2020 r. ma zrealizować projekt pn. „Modernizacja Ciepłowni Miejskiej w Zambrowie w celu wykorzystania biomasy do wytwarzania energii cieplnej”. Przedsięwzięcie, którego koszt całkowity wynosi 17,5 mln zł, przewiduje rozbudowę istniejącej ciepłowni o dodatkowe źródło ciepła: kocioł wodny na biomasę leśną o mocy 8 MW z instalacjami i urządzeniami współpracującymi. Równocześnie nastąpi modernizacja układów sterowania ciepłowni, systemu podawania paliwa oraz komina. Całość wytworzonej w ten sposób energii cieplnej będzie wykorzystywana na zurbanizowanym obszarze Zambrowa.

Wcześniej NFOŚiGW informował o przyznaniu zambrowskiemu przedsiębiorstwu ponad 5 mln zł dotacji i 5,7 mln zł preferencyjnej pożyczki na gruntowna modernixzację przedsiebiorstwa. W wyniku realizacji tego projektu w Zambrowie ma być oddana do użytku jednostka ciepłownicza, która będzie wytwarzała energię elektryczną i cieplną w ramach wysokosprawnej kogeneracji w oparciu o miał węglowy. Teraz NFOŚiGW zaznacza, że w wyniku realizacji tej nowej inwestycji zostaną utworzone dwa nowe miejsca pracy, a Zambrów uzyska status efektywnego systemu ciepłowniczego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę