Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 30 września 2022 napisz DONOS@

Radni PO i PSL: Nasi wyborcy dali nam wyraźny mandat do decydowania o przyszłości naszego regionu

Polityczne waśnie w Sejmiku województwa podlaskiego stają się coraz bardziej widoczne. Zarówno PiS, które zdobyło większość mandatów radnych, jak i koalicja PO i PSL, deklarują wolę osiągnięcia kompromisu, a jednocześnie posądzają o złą wolę tę drugą stronę. Po liście Artura Kosickiego, przewodniczącego klubu radnych PiS w Sejmiku i jednocześnie marszałka-elekta, wspólne oświadczenie wydali szefowie klubu radnych Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Oto pełna treść tego oświadczenia:

W dniu 22 listopada 2018 roku Sejmik Województwa Podlaskiego wybrał głosami radnych naszych klubów, a także części radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości Pana Karola Pileckiego na Przewodniczącego Sejmiku.
W pierwszym wystąpieniu Marszałek-Elekt Pan Artur Kosicki wyraźnie deklarował współpracę ze wszystkimi radnymi, ze wszystkimi klubami Sejmiku Województwa Podlaskiego. Tymczasem, razem z klubem Prawa i Sprawiedliwości praktycznie natychmiast złożył wniosek o odwołanie wspólnego Przewodniczącego Sejmiku, bez podania powodów, łamiąc własne zobowiązania i deklaracje.
Sesja w dniu 29 listopada br. miała być przedstawieniem jednego aktora, w którym klub Prawa i Sprawiedliwości chciał zagarnąć dla siebie całą przestrzeń Sejmiku Województwa Podlaskiego, nie zapraszając do rozmów i spychając na margines przedstawicieli pozostałych klubów. Nasi wyborcy dali nam wyraźny mandat do decydowania o przyszłości naszego regionu. Nie akceptujemy zachowań Marszałka-Elekta, który w pierwszych wypowiedziach zaprezentował nam postawę lekceważącą wobec radnych Sejmiku.
W obronie zasad demokracji, mając na uwadze dbałość o transparentność działalności Sejmiku jak i nowego zarządu - wnioskujemy o spotkanie szefów klubów z Marszałkiem-Elektem i ustalenie zasad współtworzenia Sejmiku.
Jednocześnie sprzeciwiamy się kłamstwom i wprowadzeniem w błąd opinii publicznej przez Pana Artura Kosickiego, a dotyczącym rzekomego zagrożenia środków unijnych. Jak już wielokrotnie informowaliśmy nie grozi nam utrata unijnych funduszy. Do końca 2018 roku nasze województwo, zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, musiało rozliczyć prawie 167,5 mln euro. Ten cel został osiągnięty i to z nadwyżką prawie miliona złotych już 8 listopada tego roku. Wykonaliśmy zasadę n+3 blisko dwa miesiące wcześniej!
Zapraszanie do rozmów przy jednoczesnym, bezpodstawnym oskarżaniu jest interesującą, ale nieakceptowalną formą prowadzenia dialogu. Niemniej, mamy wciąż dobrą wolę i wyrażamy chęć wypracowania porozumienia i prowadzenia satysfakcjonującej wszystkie strony współpracy w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Szefowie klubów:
Stefan Krajewski – Klub Polskiego Stronnictwa Ludowego
Karol Pilecki – Klub Koalicji Obywatelskiej

220810024636.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę