Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Omnichannel - przyszłość marketingu

Omnichannel to słowo na razie pojawiające się głównie w marketingowym slangu. Jest ono hybrydą łaciny i angielskiego - omni oznacza "wszystko", a channel to "kanał". Łącząc oba, powstaje nam wszechkanałowość - nowe zjawisko, które można określić jako zatarcie granicy między zakupami on-line i off-line.

O co chodzi w omnichannel?

Zjawisko doskonale opisuje portal Fast White Cat. Definicja podana tam mówi, że Omnichannel to zupełnie nowe spojrzenie na sprzedaż wielokanałową - główny cel to pełna spójność komunikacji z klientem w każdym kanale. W dzisiejszych czasach klient oczekuje, że otrzyma to samo zarówno przez internet, jak i stacjonarnie, a e-commerce (internetowy marketing) przestaje już dotyczyć wyłącznie sprzedaży online. Podsumowując, chodzi o to aby klient oglądający profil sklepu na Facebooku, przeglądający stronę w na telefonie i laptopie czy odwiedzający sklep osobiście zawsze otrzymał tę samą, spójną informację.

Jakie są kanały komunikacji z klientem?

Kanały komunikacji z klientem obejmują między innymi sklep stacjonarny, stronę internetową, aplikacje mobilne, media społecznościowe, marketing e-mail i call center, smart TV, gry czy usługi realizowane w domu klienta. Im więcej z tych kanałów zostanie wykorzystane, tym większa jest szansa na zbudowanie solidnego i spójnego wizerunku marki, która będzie cieszyła się uznaniem klientów i osiągała doskonałe wyniki sprzedażowe.

Jak wprowadzić w życie założenia omnichannel?

Aby marka mogła funkcjonować w pełni wszechkanałowa, powinna ona spełniać pewne podstawowe kryteria:

  • możliwość sprawdzenia dostępnych w sklepie stacjonarnym produktów i ich ceny

  • możliwość dokonywania zamówień i zwrotów w sklepach stacjonarnych (click & collect)

  • komfortowe zakupy online (szybka wysyłka, wygodny sposób płatności, dostosowanie sklepów internetowych pod urządzenia mobilne)

Realizacja tych założeń wymaga zmiany podejścia oraz strategii rozwoju firmy, a także pewnych inwestycji, co może wydać się z początku odstraszające dla niektórych przedsiębiorców. Jednak korzyści płynące z wykorzystania marketingu wszechkanałowego znacznie przewyższają środki konieczne do osiągnięcia tego celu. Kiedy podejmie się już decyzję, warto zdać się na specjalistów, którzy podejdą do realizacji idei omnichannel profesjonalnie i z wyczuciem.

Prowadzisz sklep internetowy lub pragniesz rozszerzyć swoją działalność stacjonarną o e-commerce?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą FastWhiteCat.com (https://fastwhitecat.com/uslugi/), która obejmuje między innymi obsługę i tworzenie sklepów opartych o platformę Magento, omnichannel, e-commerce, zdalną obsługę klienta oraz usługi SEM i SEO.

tekst płatny

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę