Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Zdanowicz otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego

Główne zdjęcie
Zygmunt Zdanowicz

To najważniejsze wyróżnienie jakim dysponuje samorząd województwa podlaskiego. Zdanowicz Zygmunt otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krzewienia kultury polskiej i regionalnego patriotyzmu. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia byłemu nauczycielowi i ciągle aktywnemu działaczowi społecznemu podjął zarząd województwa podlaskiego.

Dziś 81-letni Zygmunt Zdanowicz to jeden z najbardziej znanych i uznanych mieszkańców Łomży. Z wykształcenia matematyk był nauczycielem tego przedmiotu we wszystkich typach szkół w Łomży. Aktywność zawodową rozpoczynał  w połowie lat 50. ubiegłego stulecia, jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Piątnicy, ale najbardziej znany jest z pełnienia przez ponad ćwierć wieku funkcji dyrektora Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Bernatowicza. Funkcję tę objął w 1978 roku. To on. m.in. wprowadził szkołę do grona Szkół Stowarzyszonych w UNESCO oraz elitarnego Towarzystwa Szkół Twórczych w Polsce. Założył przy LO Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej „Omnibus”. Gdy w 2004 roku przechodził na emeryturę Rada Pedagogiczna nadała mu symboliczny tytuł Honorowego Dyrektora Szkoły. 
Zygmunt Zdanowicz od dziesięcioleci należy do Związku Harcerstwa Polskiego i niemalże równie długo prowadzi działalność społeczną będąc m.in. członkiem, a od 1998 roku także prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. 

Zdanowicz wielokrotnie był doceniany i honorowany. Otrzymał m. in. Brązowy Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej, odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, czy odznakę „Za zasługi dla Województwa Łomżyńskiego”. Teraz do nich mógł dołączyć także Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. O przyznaniu Zygmuntowi Zdanowiczowi najwyższego wyróżnienie jakim dysponuje współczesny samorząd województwa podlaskiego, zdecydował w tym miesiącu zarząd województwa podlaskiego. Stosowna uchwała został właśnie opublikowana.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę