Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Radnych podziały i... przejścia

Główne zdjęcie
Andrzej Wojtkowski zdobył mandat radnego miasta z list KWW „Przyjazna Łomża”, a zapisał się do Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego”

Nowi radni Łomży mandaty we władzy miasta objęli kilka dni temu, nie zdążyli jeszcze rozdzielić nawet najważniejszych stanowisk, ale zdążyli się podzielić... na kluby. W poniedziałek, po formalnym zakończeniu pierwszej, przedłużonej z poprzedniego tygodnia, sesji RM w miejskim BIP ogłoszono powstanie trzech klubów radnych, a dziś ujawnił się tu i czwarty - Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego”. W wyborach z 21. października z prezydenckiej listy do 23-osobowej Rady Miasta wybranych zostało sześcioro radnych, ale prezydent już przejął siódmego.

W nowej Radzie Miejskiej Łomży najwięcej miejsc – 8  - obsadziło Prawo i Sprawiedliwość. Tylu członków liczy też powołany  Klub Radnych „Prawa i Sprawiedliwości”: Marianna Jóskowiak  - przewodnicząca oraz członkowie: Wiesław Tadeusz Grzymała, Jan Olszewski, Mariusz Tarka, Agnieszka Białobrzewska, Zofia Kurkowska, Tadeusz Kowalewski i Marek Dworakowski
Drugą siłą polityczną jest frakcja prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, z którego list wyborczych do nowej Rady Miasta dostało się sześcioro radnych. Dziś w miejskim BIP ujawniono Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego”, który składa się z 7 radnych. Przewodniczącym klubu został Andrzej Janusz Grzymała, a członkami są: Witold Władysław Chludziński, Ireneusz Waldemar Cieślik, Hanka Gałązka, Alicja Konopka, Artur Nadolny i Andrzej Wojtkowski. Ten ostatni radny w wyborach startował z nieprezydenckiej listy KWW „Przyjazna Łomża”. Będąc jej liderem w okręgu nr 4, czyli obejmującym przede wszystkim osiedle SM Perspektywa zdobył poparcie 396 mieszkańców i objął jeden z czterech wygranych przez listę mandatów. 
Wobec „przejścia” Wojtkowskiego do Chrzanowskiego Klub Radnych „Przyjazna Łomża” w nowej Radzie Miejskiej ma tylko trzech radnych: Dariusza Domasiewicza – przewodniczący, Wojciecha Michalaka i Andrzeja Podsiadło.
Kolejnym klubem łomżyńskich radnych jest Klub Radnych „Koalicji Obywatelskiej”, czyli radnych, którzy zdobyli mandaty startując z list wyborczych koalicyjnego komitetu wyborczego jaki w założyły partie Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Przewodniczącym tego klubu w RM jest Piotr Serdyński, a członkami: Maciej Andrzej Borysewicz, Edyta Śledziewska i Stanisław Oszkinis.
W nowej Radzie Miejskiej Łomży jest jeszcze jeden radny niezrzeszony – to Zbigniew Prosiński, który mandat radnego zdobył startując z list KWW „Bezpartyjni Samorządowcy”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę