niedziela, 17 listopada 2019 napisz DONOS@

Radnych podziały i... przejścia

Nowi radni Łomży mandaty we władzy miasta objęli kilka dni temu, nie zdążyli jeszcze rozdzielić nawet najważniejszych stanowisk, ale zdążyli się podzielić... na kluby. W poniedziałek, po formalnym zakończeniu pierwszej, przedłużonej z poprzedniego tygodnia, sesji RM w miejskim BIP ogłoszono powstanie trzech klubów radnych, a dziś ujawnił się tu i czwarty - Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego”. W wyborach z 21. października z prezydenckiej listy do 23-osobowej Rady Miasta wybranych zostało sześcioro radnych, ale prezydent już przejął siódmego.

Andrzej Wojtkowski zdobył mandat radnego miasta z list KWW „Przyjazna Łomża”, a zapisał się do Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego”
Andrzej Wojtkowski zdobył mandat radnego miasta z list KWW „Przyjazna Łomża”, a zapisał się do Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego”

W nowej Radzie Miejskiej Łomży najwięcej miejsc – 8  - obsadziło Prawo i Sprawiedliwość. Tylu członków liczy też powołany  Klub Radnych „Prawa i Sprawiedliwości”: Marianna Jóskowiak  - przewodnicząca oraz członkowie: Wiesław Tadeusz Grzymała, Jan Olszewski, Mariusz Tarka, Agnieszka Białobrzewska, Zofia Kurkowska, Tadeusz Kowalewski i Marek Dworakowski
Drugą siłą polityczną jest frakcja prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, z którego list wyborczych do nowej Rady Miasta dostało się sześcioro radnych. Dziś w miejskim BIP ujawniono Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego”, który składa się z 7 radnych. Przewodniczącym klubu został Andrzej Janusz Grzymała, a członkami są: Witold Władysław Chludziński, Ireneusz Waldemar Cieślik, Hanka Gałązka, Alicja Konopka, Artur Nadolny i Andrzej Wojtkowski. Ten ostatni radny w wyborach startował z nieprezydenckiej listy KWW „Przyjazna Łomża”. Będąc jej liderem w okręgu nr 4, czyli obejmującym przede wszystkim osiedle SM Perspektywa zdobył poparcie 396 mieszkańców i objął jeden z czterech wygranych przez listę mandatów. 
Wobec „przejścia” Wojtkowskiego do Chrzanowskiego Klub Radnych „Przyjazna Łomża” w nowej Radzie Miejskiej ma tylko trzech radnych: Dariusza Domasiewicza – przewodniczący, Wojciecha Michalaka i Andrzeja Podsiadło.
Kolejnym klubem łomżyńskich radnych jest Klub Radnych „Koalicji Obywatelskiej”, czyli radnych, którzy zdobyli mandaty startując z list wyborczych koalicyjnego komitetu wyborczego jaki w założyły partie Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Przewodniczącym tego klubu w RM jest Piotr Serdyński, a członkami: Maciej Andrzej Borysewicz, Edyta Śledziewska i Stanisław Oszkinis.
W nowej Radzie Miejskiej Łomży jest jeszcze jeden radny niezrzeszony – to Zbigniew Prosiński, który mandat radnego zdobył startując z list KWW „Bezpartyjni Samorządowcy”.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę