Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ministerstwo chce dołożyć się do budowy sal sportowych także w Łomży i Stawiskach

Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie zaopiniowało wniosek Łomży o przyznanie dotacji z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę sali gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. W ciągu dwóch najbliższych lat MSiT skłonne jest przekazać na budowę 2,4 mln zł. Ponad dwa razy więc niż Łomża – 5 mln zł - na budowę sali sportowej mają otrzymać Stawiski.

Wnioski Łomży i Stawisk znalazł się w opublikowanych w czwartkowe popołudnie protokole nr 14 z posiedzeń ministerialnego Zespołu do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków FRKF.  Wcześniej – we wrześniu – tan sam zespół pozytywnie zaopiniował wnioski gmin Łomża i Śniadowo na budowę sal gimnastycznych przy Szkole Podstawowej w Jarnutach (3 mln 359 tys. 700 zł dofinansowania) i przy Szkole Podstawowej w Szczepankowie (1 mln 2 tys. 400 zł dofinansowania). 

Nowa sala SP 2 Łomża
Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży pozbawiona jest własnej sali gimnastycznej od wielu lat, po tym gdy uznano, że sala znajdująca się przy szkole może się zawalić. 
Koszt budowy nowej sali gimnastycznej w miejskich dokumentach szacowany jest dziś na ponad 6,5 mln zł. Ministerstwo Sportu i Turystyki z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na to zadanie chce przeznaczyć 2 mln 431  tys. 300 zł. Pieniądze do Łomży trafiłyby w przeciągi dwóch najbliższych lat. W 2019 roku byłaby to kwota 1 mln zł, a w 2020 roku – pozostała część dotacji, czyli 1 mln 431 tys. 300 zł.
Nowa sali sportowa przy SP 2 miałby ponad 1,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. Poza salą na której  będzie można przeprowadzić zajęcia m.in. z siatkówki, koszykówki i tenisa, w budynku byłyby  również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze. 
Projekt zakłada także powstanie zewnętrznego boiska o nawierzchni poliuretanowej o pow. 800 m2 m.in. do piłki ręcznej i mini futbolu. 

W przypadku Stawisk ministerialny Zespół do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków FRKF zaakceptował wniosek dotyczący Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiskach. Proponowana wartość dofinansowania to 5 mln zł. Pieniądze do gminy trawiły by po połowie w latach 2019 i 2020.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę