Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowa asfaltówka do Starych Sierzput

- Jest to pierwszy etap budowy drogi od Bożenicy poprzez Stare Sierzputy, aż do drogi krajowej nr 61 – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, podczas oficjalnego otwarcia i poświęcenia nowej drogi asfaltowej w Starych Sierzputach. Drogę o długości ok. 1,1 km remontowano od maja. Dziś jest nowa i szersza asfaltowa jezdnia, wraz z oświetleniem i obustronnymi chodnikami przez całą wieś, oraz barierkami ochronnymi wzdłuż pobliskiego stawu.

Wójt Kłys podkreślał, że oddany do użytku odcinek drogi kosztował 1 mln 715 tys. zł i pieniądze te  w całości pochodziły ze środków własnych gminy.
- Roboty budowlane wprawdzie zakończono, ale pozostały nam jeszcze do wypłaty odszkodowania za część nieruchomości przejętych pod drogę. Czekamy na decyzję starosty i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku sprawę całkowicie zakończymy – mówił podczas otwarcia.
Zapowiadał także, że gmina chce tę drogę budować dalej aż do  Bożenicy. -  Mamy już przygotowaną pełną dokumentację i w przyszłym roku będziemy dążyć do uzyskania pozwolenia na budowę - mówił. 

Gminni urzędnicy uwagę zwracają na bardzo dobrą współpracę między wykonawcą drogi firmą BIK-PROJEKT z Łomży a sołtysem Starych Sierzput Dorotą Modzelewską, która - w związku z prowadzoną budową - koordynowała remonty gruntowych  dróg gminnych w okolicy wsi urobkiem pochodzącym z robót rozbiórkowych na drodze głównej. Dzięki temu znacznie poprawił się także stan techniczny kilku kilometrów dróg.

Po przemowach i tradycyjnym przecięciu wstęgi nową drogę przez Stare Sierzputy poświęcił ks. dr Dariusz Wizner, proboszcz Parafii Św. Wojciecha BM w Szczepankowie.

na podstawie informacji UG Łomża
fot. UG Łomża

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę