Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Docenione młode plastyczki

Główne zdjęcie
„Małpa w kąpieli” - nagrodzona praca Dominiki Zuzgi

Dominika Zuzga za prace ilustrującą wiersz Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli” otrzymała Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Słowem Malowane”. W tym samym konkursie wyróżnienie zdobyła Aleksandra Jakacka, która zilustrowała „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” Marii Konopnickiej.

„Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” - Aleksandra Jakacka
„Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” - Aleksandra Jakacka

Konkurs „Słowem Malowane” organizowany jest przez Pedagogiczną Bibliotekę Publiczną Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „100 x 100” – czyli 100 utworów na 100-lecie niepodległości Polski. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do utworu literackiego. Prace Dominiki Zuzgi i Aleksandry Jakackiej z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT Anny Bureś zostały dostrzeżone i docenione przez jury. Pierwsza zdobyła „nagrodę”, druga „wyróżnienie”. Obie prace, podobnie jak innych laureatów konkursu maja także ozdobić książkę, która powstanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę