Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Nożownik za kratami

Zarzut usiłowania zabójstwa postawili prokuratorzy 29-latkowi z Łomży. To ten mężczyzna nocą z poniedziałku na wtorek w jednym z mieszkań przy ul. Wojska Polskiego miał zranić nożem dwóch innych mężczyzn. Zarzut usiłowania zabójstwa dotyczy ataku na jednego z nich, który w wyniku tego zamachu doznał ciężkich obrażeń ciała – wyjaśnia Prokurator Rejonowy Karolina Szulkowska. Dziś na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka.

Do zdarzenia doszło po północy z poniedziałku na wtorek. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli policjanci, którzy jak relacjonowała Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Na miejscu nie było natomiast napastnika. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, która doprowadziła do zatrzymania nożownika. To 29-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstywa, który dotyczy ataku na jednego z poszkodowanych. Ten mężczyzna - również mieszkaniec Łomży - doznał ciężkich obrażeń ciała. Drugi z poszkodowanych także doznał obrażeń, ale nie tak poważnych. 
Prokurator Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży podaje, że obaj mężczyźni mieli przyjść do mieszkania napastnika. On zaatakował ich po awanturze domowej, ale z inną osobą. W chwili ataku był pod wpływem alkoholu.
Prokurator Szulkowska zaznacza, że okoliczności zdarzenia są jeszcze szczegółowo wyjaśniane. Póki co śledczy wystąpili dziś do Sądu Rejonowego w Łomży o zastosowanie wobec 29-latka  tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Sąd do tego wniosku przychylił się. Za przestępstwo to może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę