Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Aleja Syberyjska

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu jest w trakcie realizacji zadań ,,Aleja Syberyjska - na Ziemi Podgórskiej - wydanie publikacji o losach Sybiraków” oraz ,,Budowa Alei Pamięci Ofiar Sybiru - infrastruktura wokół Pomnika Sybiraków” z programu Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju. W związku z tym Biblioteka Publiczna Gminy Łomża poszukuje informacji i dokumentów źródłowych dotąd niepublikowanych, dotyczących przymusowych deportacji ludności Podgórza i okolic, które miały miejsce w różnych okresach naszej historii.

- Pomogą one ocalić pamięć o deportowanych, a także wpiszą się w całokształt działalności biblioteki na rzecz ofiar represji wojennych – mówi Wiesława Kłosińska, dyrektor Biblioteki w Podgórzu podkreślając, że trwają intensywne prace związane z utrwaleniem historii i ocaleniem pamięci o tych wydarzeniach, a zwieńczeniem prac ma być wspomniana publikacja oraz upamiętnienie tych osób w Alei Sybiraków. - Ponadto nawiązywane są kontakty z ludźmi z całej Polski, ale również na arenie międzynarodowej, które są odpowiedzią na poszukiwania osób, wspomnień, dokumentów, które pragniemy ocalić a które stanowią elementy historii Sybiraków z Ziemi Łomżyńskiej. Zwracamy się z gorącą prośbą  o przesyłanie informacji elektronicznie na adres: bppodgorze@wp.pl
lub pocztą:
Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu 
ul. Łomżyńska 30
18-400 Łomża


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę