Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent z jednym zastępcą

Główne zdjęcie
Prezydent Mariusz Chrzanowski po złożeniu ślubowania. Obok Andrzej Garlicki dotychczasowy zastępca prezydenta

Wczoraj po południu w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano pierwsze zarządzeń „nowego” prezydenta Łomży. Mariusz Chrzanowski wczoraj przed południem złożył ślubowanie i ponownie objął ten fotel. Jak się okazuje jedną z pierwszych jego decyzji w nowej kadencji jest... ograniczenie liczby wiceprezydentów. We wczorajszym zarządzeniu podał, że swoje obowiązki będzie pełnił przy pomocy jednego zastępcy.

Zarządzenie prezydenta Łomży
Zarządzenie prezydenta Łomży

Do tej pory w Łomży zawsze było dwóch zastępców prezydenta – czyli maksymalna liczba dopuszczana przez prawo. Tak było za prezydenta Jana Turkowskiego, prezydenta Jerzego Brzezińskiego i prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. Także Mariusz Chrzanowski po wygranych wyborach w 2014 roku dobrał sobie dwoje zastępców. Jako „pierwszego zastępcę” wskazał Agnieszkę Muzyk, a drugim zastępcą był Andrzej Garlicki. Tak było do wiosny tego roku, gdy w walce o nominację partyjną na kandydat na prezydenta Chrzanowski poróżnił się z Muzyk. W maju zwolnił ją z pracy, a gdy ona otrzymała nominację PiS jako kandydat na nowego prezydenta miasta Chrzanowski zdecydował o kandydowaniu z własnego komitetu, co zaś spowodowało, że został wyrzucony z PiS.

Chrzanowski z Muzyk spotkał się bezpośrednio w drugiej turze wyborów prezydenckich i zdecydowanie ją pokonał. Wczoraj przed południem złożył ślubowanie i formalnie rozpoczął nową, tym razem 5-letnia kadencję prezydenta Łomży. Kilka godzin później w miejskim BIP opublikowano zarządzenie „nowego” prezydenta w sprawie określenia liczby zastępców prezydenta Łomży. To w nim zapisał, że swoje obowiązki pełnić będzie przy pomocy jednego zastępcy.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę