piątek, 06 grudnia 2019 napisz DONOS@

Prezydent z jednym zastępcą

Wczoraj po południu w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano pierwsze zarządzeń „nowego” prezydenta Łomży. Mariusz Chrzanowski wczoraj przed południem złożył ślubowanie i ponownie objął ten fotel. Jak się okazuje jedną z pierwszych jego decyzji w nowej kadencji jest... ograniczenie liczby wiceprezydentów. We wczorajszym zarządzeniu podał, że swoje obowiązki będzie pełnił przy pomocy jednego zastępcy.

Prezydent Mariusz Chrzanowski po złożeniu ślubowania. Obok Andrzej Garlicki dotychczasowy zastępca prezydenta
Prezydent Mariusz Chrzanowski po złożeniu ślubowania. Obok Andrzej Garlicki dotychczasowy zastępca prezydenta
Zarządzenie prezydenta Łomży
Zarządzenie prezydenta Łomży

Do tej pory w Łomży zawsze było dwóch zastępców prezydenta – czyli maksymalna liczba dopuszczana przez prawo. Tak było za prezydenta Jana Turkowskiego, prezydenta Jerzego Brzezińskiego i prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. Także Mariusz Chrzanowski po wygranych wyborach w 2014 roku dobrał sobie dwoje zastępców. Jako „pierwszego zastępcę” wskazał Agnieszkę Muzyk, a drugim zastępcą był Andrzej Garlicki. Tak było do wiosny tego roku, gdy w walce o nominację partyjną na kandydat na prezydenta Chrzanowski poróżnił się z Muzyk. W maju zwolnił ją z pracy, a gdy ona otrzymała nominację PiS jako kandydat na nowego prezydenta miasta Chrzanowski zdecydował o kandydowaniu z własnego komitetu, co zaś spowodowało, że został wyrzucony z PiS.

Chrzanowski z Muzyk spotkał się bezpośrednio w drugiej turze wyborów prezydenckich i zdecydowanie ją pokonał. Wczoraj przed południem złożył ślubowanie i formalnie rozpoczął nową, tym razem 5-letnia kadencję prezydenta Łomży. Kilka godzin później w miejskim BIP opublikowano zarządzenie „nowego” prezydenta w sprawie określenia liczby zastępców prezydenta Łomży. To w nim zapisał, że swoje obowiązki pełnić będzie przy pomocy jednego zastępcy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę