Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.radionadzieja.pl

Katakumby w Katedrze w Łomży dla zwiedzających

Komisja do spraw Dóbr Kulturalnych Kościoła działająca przy Episkopacie Polski obejrzała znaleziska archeologiczne w Łomżyńskiej Katedrze. Profesorowie, archeolodzy i konserwator zabytków pod przewodnictwem biskupa Jana Śrutwy mają zdecydować czy i w jaki sposób udostępnić je wiernym i zwiedzającym katedrę. Odkryliśmy kilkusetletni kawałek historii i musimy dobrze się zastanowić co z tym zrobić powiedział w Radiu Nadzieja biskup Łomżyński Stanisław Stefanek.

Po ustaleniach komisji dotyczących szczątków odkrytych pod prezbiterium katedry pasterze kościoła łomżyńskiego wspólnie z miejscowym konserwatorem zabytków zdecydują o formie pokazania ich zwiedzającym. Wstępne ustalenia w tym kierunku już poczyniono – mówi biskup Stanisław.
Przypomnijmy. Na początku sierpnia podczas remontu prezbiterium w Łomżyńskiej Katedrze pod posadzką odkryto katakumby, gdzie pochowano kilkadziesiąt osób. Ciągle trwają prace nad dokładnym datowaniem znaleziska i identyfikacją szczątków.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę