Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

5 najbardziej sexy zawodów dla mężczyzny

Czy wybrana ścieżka kariery może mieć wpływ na powodzenie u kobiet? Okazuje się, że tak. Przeprowadzone badania przez producenta znanej aplikacji randkowej pokazują, które z wykonywanych profesji pobudzają zmysły kobiet. Co ciekawe, zawody te są zgoła inne niż według mniemania samych facetów. Jednocześnie każdy z nich odkrywa prawdziwe pragnienia i fantazje kobiet i mężczyzn. Przeanalizujmy ranking, aby dowiedzieć się czego tak naprawdę chcą kobiety...

1. Projektant wnętrz
Tym razem zwyciężyła artystyczna dusza projektanta wnętrz. Specjaliści wykonujący taki zawód z całą pewnością cechują się nieszablonowością i umiejętnością słuchania oraz dopasowywania swojej wizji do potrzeb klienta. Czy potrafią tą rolę odgrywać w prawdziwym życiu? Całkiem możliwe, jeśli wykonują tę profesję z powołania. Wybór takiego mężczyzny może zatem spowodować, że życie jego wybranki będzie atrakcyjne, a wnętrze domu zadbane i zaprojektowane zgodnie z jej gustem, o ile nie sprawdzi się powiedzenie: "szewc bez butów chodzi".

2. Pilot
Okazuje się, że kobiety chodzą z głową w chmurach. Zawód lotnika zdecydowanie przebił mnóstwo innych. Co takiego pociągającego widzą w nim kobiety? Prezencja, opanowanie, wysoki poziom inteligencji i opanowania niezbędne do otrzymania licencji pilota, to niewątpliwe atuty, które mogą podobać się niewiastom. Nie da się też ukryć, że duży wpływ na mistyczny wizerunek pilotów mają filmy, kreujące wizję bohaterskiego kapitana samolotów pasażerskich i wojskowych o nadludzkiej determinacji oraz wyjątkowych umiejętnościach, stawiającego życie innych ponad własne. Płeć piękna zdaje się nie zważać nawet na fakt, że przeciętny pilot samolotów rejsowych rzadko bywa w domu. Chociaż może w tym właśnie tkwi sekret...

3. Pracownik medyczny
Wyższy poziom inteligencji pracownika służby zdrowia to również łakomy kąsek dla wielu dam. Chociaż być może płeć piękna dostrzega coś jeszcze... Przeciętny lekarz zarabia nienajgorsze pieniądze, a z własną praktyką lekarską, może nawet naprawdę dobre. Poza tym jest opiekuńczy i troskliwy, a także stwarza poczucie bezpieczeństwa tak potrzebne prawie każdej kobiecie. Przy tylu zaletach trudno się nie zakochać.

4. Prawnik
Określenie "prawnik" jest co prawda bardzo szerokie, ale wizja mężczyzny w todze może się podobać, zwłaszcza, jeśli kryją się za nią spore zarobki. Przebojowy i zamożny mężczyzna to łakomy kąsek na rynku matrymonialnym. Niestety rozbieżność charakterów w tym zawodzie jest ogromna. Od upartego prokuratora próbującego wykazać winę tam gdzie jej nie ma, przez adwokata broniącego nawet najgorsze szumowiny do sędziów cierpliwie słuchających najnieudolniejszych wyjaśnień. Czy uda znaleźć się partnera, który spełnia wszystkie wymagania, stawiane kandydatowi na męża, a nie tylko finansowe?

5. Specjalista do spraw PR/Komunikacji
Umiejętność słuchania i prowadzenia dialogu jest ponadczasowa i nie dziwi fakt, że kobiety ją doceniają. W połączeniu z doskonałą umiejętnością tworzenia wizerunku, PR-owcy zyskują potężny atut w oczach kobiet. Czy jednak za stworzonym pozytywnym obrazem prawdziwego mężczyzny nie kryje się całkiem inna osoba? Czy poza pracą zawodową, będą oni w stanie pokazać prawdziwą osobowość?

Czego tak naprawdę potrzebują kobiety?
W dwóch z pięciu poszukiwanych sexy zawodów można dopatrzyć się niemałego wpływu telewizji na tworzenie wizerunku. Można zatem stwierdzić, że marzenia kobiet koncentrują się na wyidealizowanych obrazach mężczyzn, którzy są bezinteresowni, opiekuńczy, potrafią zadbać o innych, zawsze znajdą wyjście z trudnej sytuacji i w towarzystwie błyszczą taktem i inteligencją. Zła wiadomość jest taka, że mało kto sprosta wszystkim takim wymaganiom. Dobra - takie osoby znajdą się również wśród przedstawicieli innych zawodów. 
Poza tym widoczna jest potrzeba komunikacji i zwierzania się partnerowi. Inna sprawa, że wiele z czołowych zawodów mieści się wysoko w rankingu zarobków. Możliwe zatem, że naszymi damami kierują bardziej przyziemne pobudki, niż by się wydawało. Niestety ranking tego nie wyjaśnia. Jeśli jednak stoisz przed wyborem profesji, może warto wybrać taką, która zwiększy twój popyt wśród dziewczyn. Wydaje się jednak, że o prawdziwej męskości nie stanowi wykonywany zawód. Może lepiej po prostu być sobą i dać się poznać z jak najlepszej strony. Praktyczne rady, jak podbić świat kobiet znajdziesz na stronie https://memberxxl.pl/

Czego potrzebują mężczyźni?
Ten sam ranking zawiera listę pożądanych przez mężczyzn kobiecych zawodów. Różnią się one od oczekiwań płci żeńskiej. W czołówce znalazły się:

  • Pielęgniarki

  • Dentystki

  • Fotografki

  • Studentki

  • Farmaceutki

Pierwsze z nich jest zapewne wytworem erotycznych fantazji. Filmy często przedstawiają seksowne pielęgniarki, chociaż życie potrafi rozczarować... 
Podobnie lekarki, w tym dentystki mogą być wytworem wyobraźni, albo pragnieniem poznania inteligentnej kobiety (co ciekawe stomatologia jest jedną z najmniej chętnie wybieranych specjalizacji przez przyszłych lekarzy i lekarki). 
Fotografki z trzeciej pozycji to odpowiednik projektanta z marzeń kobiet. Mogą one przyciągać swoją artystyczną duszą i właściwą umiejętnością ujęcia piękna (potrafią je znaleźć nawet tam gdzie na żywo ciężko je dostrzec). 
Poza podium znalazły się już studentki i absolwentki studiów wyższych. Chociaż ciężko powiedzieć coś więcej o osobie, która jedynie studiuje, to nie można jej zarzucić braku ambicji i pewnego ilorazu inteligencji. Możliwe jednak, że podobnie jak w dwóch pierwszych przypadkach w grę wchodzi jednak proste pragnienie pięknej i młodej damy z marzeń. 
I ostatnie z pięciu wspaniałych - farmaceutki. To również absolwentki studiów wyższych, o pracy mozolnej i często niedocenianej, niemniej jednak inteligentne, a niejednokrotnie również atrakcyjne pod względem fizycznym (w końcu panie w aptekach powinny dbać o prezencje).

Porównanie ideałów mężczyzn i kobiet
Mawia się, że "nie szata zdobi człowieka". Z podanego rankingu wynika jednak, że za "mundurem panny sznurem". Niebagatelną rolę odgrywa dla nich również status społeczny, poczucie bezpieczeństwa i troskliwość, a dla wielu także spontaniczność i artyzm. Mężczyźni wydają się kierować bardziej tym co widzą oczy, chociaż nutka szaleństwa i umiejętność dostrzegania piękna, również jest w cenie. Czy przedstawione propozycje mieszczą się w marginesie twoich ideałów? Jeśli nie, nic strasznego. Ranking został stworzony na potrzeby amerykanów i jego wyniki mogą różnić się od nastrojów panujących w Polsce. Warto zauważyć też, że dane były zbierane wśród użytkowników aplikacji randkowej, a więc singli lub osób nie w pełni zadowolonych ze swojego związku, czasem poszukujących nowych przygód. Ponadto, chociaż zawód mówi trochę o drodze, którą wybrał człowiek, potrafi pokazać jego siłę woli w dążeniu do celu, nie pokaże kim naprawdę jest. Czasami zamiast szukać ideałów krążąc w obłokach warto zejść na ziemię i znaleźć prawdziwą miłość, która może rozwija się tuż obok.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę