Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Pierwsi przejęli władzę

W piątek upłynęła stara, siódma kadencja samorządów w Polsce, a w sobotę wybrani na nową kadencję radni i wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys, złożyli ślubowanie i formalnie przejęli władzę w samorządzie na najbliższe 5 lat. Po części uroczystej i krótkiej przerwie nowi radni Gminy Łomża wybrali swoje władze. Przewodniczącym został Sławomir Zacharczyk – 52-letni mieszkaniec wsi Andrzejki, a na wiceprzewodniczącego wybrano Krzysztofa Jankowskiego 53-latka z Jarnut. Obaj do Rady Gminy Łomża zostali wybrani z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Z tej samej partii jest także wójt gminy Piotr Kłys.

Uroczysta pierwsza sesja nowej Rady Gminy Łomża odbyła się w sali gimnastyczne Szkoły Podstawowej w Wygodzie. Podniosły charakter nadało jej kilkanaście pocztów sztandarowych jednostek ochotniczej straży pożarnej i gminnych szkół. Byli przedstawiciele gminnych jednostek i pracownicy Urzędu. Byli także goście z posłami Bernadetą Krynicką i Kazimierzem Gwiazdowskim na czele. Obrady pierwszej części sesji prowadził radny senior Sylwester Bednarczyk, 70-latek ze Starej Łomży przy Szosie.

Mieszkańcy tak wybrali
Nim przeprowadził ślubowanie nowych radnych i nowego wójta zaświadczenia o wyborze przekazał im Artur Marek, przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej. Z blisko 9000 mieszkańców gminy mających prawo udziału w wyborach w głosowaniu wzięło udział ponad 5100, co oznacza, że frekwencja wyborcza wyniosła blisko 56%. O miejsca w Radzie Gminy walczyło 45 kandydatów zgłoszonych przez 8 komitetów wyborczych. Wśród wybranych 15 radnych aż 12 jest z list wyborczych PiS. Wśród gminnych radnych jest pięć kobiet. Dla pięciora radnych będzie to pierwsza kadencja we władzach gminy. 
W wyborach na wójta wystartowało trzech kandydatów: Mieczysław Kuzia, dotychczasowy przewodniczący Rady Gminy Łomża, Jacek Albin Nowakowski, były wójt z lat 2006-2014 oraz dotychczasowy wójt Piotr Kłys, którego ponownie na wójta wybrało 3328 mieszkańców, czyli nad 65% głosujących.

„Czas wielkich przemian gminy Łomża”
- Mam świadomość, że za tymi głosami są konkretne oczekiwania – mówił wójt Kłys po ślubowaniu dziękując mieszkańcom za zaufanie. - Gmina Łomża jest silna siłą swoich mieszkańców. Liczę na bardzo dobrą współpracę z nową radą. Na pewno przyświeca nam wspólny cel, którym jest rozwój gminy Łomża - dodawał. 
Mówił, że najbliższe pięć lat to będzie „czas wielkich przemian gminy Łomża”. Wskazywał budowę obwodnicy Łomży w ciągu nowej drogi ekspresowej S61. - Powstanie droga, która zmieni gminę na zawsze – mówił Kłys. - Jestem przekonany, że okolice trzech węzłów zjazdowych do Łomży, usytuowanych w Gminie Łomża, to doskonałe tereny pod inwestycje.
Wójt mówił także że "marzy o kolei". Podkreślał, że w nowej kadencji będzie wiele zadań kontynuowanych z tej starej. Wskazywał budowę sali gimnastycznej przy szkole w Jarnutach, budowę biblioteki w Starych Kupiskach i rozbudowę w Wygodzie, remonty dróg gminnych, itp. 
Piotr Kłys dziękował także za wsparcie – przede wszystkim żonie i rodzinie dla której miał bukiet kwiatów, ale także pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych oraz przyjaciołom – obecnym na sali parlamentarzystom, samorządowcom szczebla wojewódzkiego i powiatowego, szefom instytucji publicznych i właścicielom firm. - U progu nowej kadencji samorządu proszę Wszystkich o zaangażowanie, gdyż każdy, na miarę swoich możliwości, może pomóc w rozwoju naszej gminy. (…) Wierzę, że tak będzie, bo przecież razem chcemy zmieniać gminę Łomża na lepsze - dodawał. 

Z gratulacjami i... podarkami
Po ślubowaniu do nowego – starego wójta gminy Łomża ustawiła się kolejka... Ponownego wyboru na wójta gratulowali radni, strażacy, przedstawiciele gminnych jednostek i lokalni politycy.
- Dziękujemy za to, że jesteśmy traktowani jak współpracownicy, a nie pracownicy, że jesteśmy dobrem tego urzędu – mówiła skarbnik gminy Anna Lachowska, jedna z najstarszych stażem pracowników Urzędu Gminy, gratulując w ich imieniu wójtowi ponownego wyboru.
Do gratulacji przyłączali się także obecni na uroczystości politycy i samorządowcy z PiS. Przemawiając w ich imieniu poseł Bernadeta Krynicka, oceniała, że dotychczasowa współpraca z wójtem Kłysem była genialna. Przekazując mu flagę Polski od premiera Mateusza Morawieckiego życzyła samych sukcesów w nadchodzącej kadencji.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę