Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 grudnia 2022 napisz DONOS@

Prezes Kalinowski z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Główne zdjęcie
Zbigniew Kalinowski prezes OSM Piątnica i Stefan Krajewski członek Zarządu Województwa Podlaskiego (fot. Radosław Choiński/UMWP)

Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. To najważniejsze wyróżnienie w naszym województwie zostało przyznane za wybitne osiągnięcia dziedzinie działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego odznakę wręczył Stefan Krajewski.

Zbigniew Ryszard Kalinowski, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy ma 66 lat. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem po Wyższej Szkole Inżynierskiej w Białymstoku (1975). Od 1976 r. pracuje w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy, najpierw  na stanowisku kierownika działu technicznego, by w 1986 roku zostać wiceprezesem, a wkrótce prezesem zarządu spółdzielni.
Kierowana przez niego Spółdzielnia od lat należy najlepszych w Polsce i Europie. Zbigniew Kalinowski należy do inicjatorów powołania Polskiej Izby Mleka, gdzie pełnił funkcję skarbnika (2008). W tymże roku za szczególne zasługi dla polskiego rolnictwa wyróżniony medalem Świętego Izydora Oracza. 
Zbigniew Kalinowski jest społecznikiem, który angażuje się w rozwój sportu amatorskiego oraz  ma ogromne zasługi w organizacji lokalnych inicjatyw kulturalnych. Od kilkudziesięciu lat jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę