Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Andrzejki w Łomży tuż-tuż, zaś sylwester za pasem

Główne zdjęcie
Fajerwerki

Za dwa tygodnie tradycyjne zabawy andrzejkowe, a za półtora miesiąca pożegnanie z rokiem 600-lecia miejskiej Łomży i 100-lecia odzyskania wolności w Niepodległej. Czy będzie gdzie spędzić wesoło wolny czas z najbliższymi z rodziny i paczką przyjaciół na tańcach, hulankach, swawolach? Stylowych restauracji i lokali z wyszynkiem działa w mieście kilka, jednak ze znalezieniem miejsca z wolnym stolikiem i muzyką odpowiednią na szaleństwa wieczoru i nocy nie będzie wcale łatwo... Niektóre lokale – Swojskie Jadło bawią się do ostatniego gościa, niektóre – Garage nawet dwa dni.

- Andrzejków i sylwestra Restauracja Retro przy ulicy Nowogrodzkiej w tym roku nie organizuje - mówi menedżer Anna Rogińska. - Mamy jednak rezerwacje prywatne chętnych do zabawy w Retro.

Beata Prejs – Siergiejewicz zaprasza do Restauracji Syta Panna przy ul. Sikorskiego. Na andrzejki przyjmowane są rezerwacje – można wybrać sobie elegancki stół ze smakołykami i obsługą. Z kolei w sylwestra załoga odpocznie, jednakże Syta Panna oferuje przygotowanie pełnego karnawałowego cateringu, z tym że bez obsługi i wypożyczania naczyń. Tym zamawiający powinien zająć się sam.  

- Na Andrzejki na pewno coś ciekawego przygotujemy, a może odwiedzi nas wróżka albo człowiek z ciekawym talentem...? – mówi tajemniczo Jadwiga Serafin, prowadząca renomowaną Restaurację Na Farnej w sercu łomżyńskiej starówki. - Będzie nastrojowa muzyka i różne smakowite potrawy, m.in., sandacz i żeberka. Na deser krem, szarlotka, lody. Jak co roku, goście będą u nas zadowoleni. Zabawy sylwestrowej nie organizujemy, a zapraszamy do zamawiania dań na sylwestra i na święta.

Kawiarnio-restauracja Łomżanka w Domku Pastora najprawdopodobniej - jak informuje szefowa Agnieszka Runo – Łada – będzie organizowała okolicznościowe menu z zabawą dla łomżynianek i łomżyniaków, turystów oraz przyjezdnych, jednak jeszcze trwają ustalenia, co to będzie dokładnie...

Po serii odrobinę minorowych wiadomości, jedna wystrzałowa: Restauracja Swojskie Jadło w tzw. starej waciarni przy Nowogrodzkiej organizuje tradycyjne zabawy na całego. Na andrzejki jeszcze są dosłownie ostatnie wolne stoliki, na sylwestra zaczęło się przyjmowanie zapisów chętnych singli, par i grup towarzyskich. Tyle że termin szałowy andrzejkowy niekonwencjonalny, bo ani w wigilię, czyli w przeddzień, ani w dzień patronalny św. Andrzeja. Tegoroczna finałowa przed adwentem potańcówka odbędzie się w sobotę, 24. listopada od godzin 19. do ostatniego gościa, jak drzewiej. 

Menedżer Arkadiusz Samluk z Restauracji Garage Grill & Bar przy alei Legionów zaprasza na dwa dni z Andrzejem: w imieninowy piątek, 30. listopada, i w sobotę na poprawinach 1. grudnia. Klimat jak z historycznie niedawnej, a wciąż w mentalności Polaków żywej epoki PRL-u: zastawa, wódka i zakąski ze smalczykiem i ogóreczkiem od godz. 21.30. Do tańca przygrywać będzie DJ Xavier, za co przy wejściu towarzysze płacą 10 zł, fundując tym samym gratisową wejściówkę towarzyszkom. Kto zechce siedzieć przy stoliku, powinien zatroszczyć się rezerwacjami o miejsce dla niej i siebie.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę