Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Będzie nowe rondo na Piłsudskiego

Główne zdjęcie
Nieczynny wyjazd z parkingu przy szpitalu na Al. Piłsudskiego. W tym miejscu ma powstać nowe rondo.

Wjazd do szpitala z dwujezdniowej Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego przez lata był jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Łomży. Sytuacja poprawiła się po przebudowie skrzyżowania z ul. Kazańska i likwidacji możliwości zawracania aut na wysokości wjazdu na teren szpital. To był jednak tylko pierwszy z etapów rozwiązywania problemów komunikacyjnych. Kolejnym ma być budowa nowego ronda w miejscu dziś nieczynnego wjazdu na szpitalny parking.

O tym, że takie plany są władze miasta mówią od dwóch lat. Teraz Urząd Miejski poinformował, że wszczęto postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji o zezwoleniu na realizację takiej inwestycji drogowej. Projekt nazwa się: „rozbudowa drogi powiatowej nr 2598B Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży w zakresie budowy ronda wraz z budową infrastruktury technicznej oraz usunięciem kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu” i dotyczy rozbudowy pasa drogowego Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z budową skrzyżowania typu rondo oraz przebudową dwóch zjazdów - na teren szpitala wojewódzkiego i znajdujące się po drugiej stronie ulicy osiedle mieszkaniowe. Inwestycja wiąże się także z m.in. z przebudowami sieci cieplnej i  przebiegającego pomiędzy dwiema ulicami Al. Piłsudskiego gazociągu średniego ciśnienia. 
Aby móc przeprowadzić inwestycje konieczne są podziały dwóch szpitalnych działek. Decyzja ZRID ma także tego dotyczyć. Co ważne we wniosku jest mowa o nadaniu decyzji rygoru natychmiastowego wykonalności, co oznacza, że po jej wydaniu prace będzie można zacząć niemal natychmiast. 

Zgodnie z wcześniej przekazywanymi przez miejskich urzędników informacjami po wybudowaniu nowego ronda dotychczasowy wjazd na teren szpitala ma być pozostawiony tylko dla pojazdów uprzywilejowanych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę