Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

„Tacy sami w kulturze” na 100-lecie niepodległości Polski

Taneczno-wokalną opowieść patriotyczną na 100-lecie niepodległości Polski przygotowali uczestnicy realizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zadania „Tacy sami w kulturze”. Dwuczęściowe widowisko składające się z utworów podtrzymujących polskość w czasach zaborów i rewii okresu dwudziestolecia międzywojennego zaprezentowano w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich.

Zaprezentowane w piątek, 9 listopada 2018 roku widowisko, które było finałem i jednocześnie podsumowaniem projektu „Tacy sami w kulturze”, dostarczyło widzom wielu wzruszeń.  Taneczno-wokalna opowieść patriotyczna w pierwszej części składała się z utwory z okresów, które w znaczący sposób przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Druga część koncertu należała do polskiej przedwojennej rewii i kabaretu, pokazano ponadczasowy urok piosenek sceny i ekranu dwudziestolecia międzywojennego, zachowując styl tych melodii. Całość spektaklu uatrakcyjniły barwne kostiumy, scenki aktorskie czy układy choreograficzne przygotowane przez dzieci, młodzież, osoby dorosłe i niepełnosprawne.

Patriotyzm i integracja
Widowisko na 100-lecie Wolnej Polski powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu Kultura Dostępna. Głównym celem realizowanego zadania „Tacy sami w kulturze” była jednak integracja środowisk osób niepełnosprawnych i w pełni zdrowych. Uczestnicy projektu brali udział w letnim zgrupowaniu artystycznym i warsztatach wokalnych przeprowadzonych przez wybitnego tenora, doktora sztuki wokalnej, Jacka Szymańskiego, a także w trzymiesięcznych warsztatach tanecznych i wokalnych odbywających się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Ciekawym, pouczającym i integracyjnym wydarzeniem projektu była także wycieczka do Warszawy, której głównymi punktami były Centrum Nauki Kopernik, Planetarium Niebo Kopernika i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Tekst na podstawie materiału ROK Łomża
Fotorelacja ROK Łomża

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę