Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Półmetek żniw w powiecie łomżyńskim.

Tydzień słonecznej pogody powinien wystarczyć do zakończenia tegorocznych żniw uważają rolnicy w powiecie łomżyńskim. Tegoroczne zbiory zbóż są, jak oceniają, na półmetku zaś plony będą podobne do tych sprzed roku. Doradcy rolniczy szacują, że zbiory w zależności od gatunku zbóż powinny wynieść na Podlasiu od 25 nawet do ponad 39 decyton (kwintali) z hektara. Plony będą oczywiście uzależnione od gleb.


Stałą i niezbyt pomyślną tendencją jest coroczne zmniejszanie się obsiewanych zbożami areałów na rzecz kukurydzy, która jest najpopularniejszą paszą w gospodarstwach mleczarskich, w których specjalizują się najczęściej rolnicy w naszym województwie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę