Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Czym jest pożyczka bez BIK?

W dzisiejszych czasach pożyczki są powszechnie dostępne. Prostota ich uzyskania skutkuje ich wysoką popularnością. Ze względu na duże zainteresowanie konsumentów, pożyczkodawcy wprowadzają coraz więcej rozwiązań, tym samym wzbogacając oferty. Klienci mogą przebierać w wielu różnych propozycjach, dopasowując je do swoich potrzeb. Co więcej, dzięki tej różnorodności, coraz większa grupa ludzi ma możliwość zaciągnięcia zobowiązania. Z tego względu nawet osoby, które nie posiadają nieskazitelnej historii kredytowej, nadal mają szansę na pozytywnie rozpatrzenie wniosku w kwestii pożyczki.

Zobowiązanie na wyciągnięcie ręki

Osoby, których sytuacja finansowa nie pozwala na zaciągnięcie kredytu, mogą ubiegać się o pożyczkę. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są Matchbanker. Dzięki tej możliwości, nie będą one sprawdzane w Biurze Informacji Krajowej (BIK) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Tego typu pożyczki udzielane są jedynie przez instytucje pozabankowe, przez co nie mają one obowiązku kontroli aplikanta. Jak jest to widoczne na pierwszy rzut oka, wymagania wierzycieli online są zdecydowanie mniej rygorystyczne w porównaniu do kredytodawców. Pożyczkodawcy oczekują minimum formalności, co w znacznej części przyspiesza proces aplikacji. Potrzebny będzie jedynie dowód osobisty, numer telefonu oraz konta bankowego. Po wypełnieniu formularza, zastrzyk gotówki może zasilić nasz portfel nawet w kilka minut. Co wyróżnia pożyczki to także fakt, iż nie trzeba podawać celu spożytkowania otrzymanych pieniędzy. Byłoby tak w przypadku kredytu, gdzie przeznaczenie uzyskanej kwoty jest istotne. Jak jest to widoczne, pożyczki bez bik działają na takiej samej zasadzie jak powszechnie znane chwilówki. Jedyną, a zarazem bardzo istotną różnicą, jest fakt iż w przypadku tego rodzaju pożyczek nasza historia kredytowa nie jest weryfikowana w bazach.

Czym jest BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Krajowej, przechowuje informacje o pożyczkach i kredytach. Niezależnie czy były one spłacone czy też nie, informacja o zaciągnięciu takiego zobowiązania jest magazynowana w tej bazie. Jeśli spełniałeś wszystkie wymagania dotyczące dotychczasowych zadłużeń, informacja o tym w BIK działa na twoją korzyść. W ten sposób zostaje udowodnione, że jesteś wiarygodnym pożyczkobiorcą. Dowodzi to, że stanąłeś na wysokości zadania, dzięki czemu pożyczkodawca jest bardziej skłonny udzielić ci kolejnego zobowiązania. Warto także pamiętać, że w BIK widnieją także wpisy o poręczycielach. Oznacza to, że będąc żyrantem, baza ta będzie także przechowywała twoje dane.

Wpis w BIK widnieje nawet po spłacie danej pożyczki. Oznacza to, że nawet kiedy uporałeś się z problemem zadłużenia, twoje dane nie zostaną wykreślone z bazy. Dopiero po 5 latach zostanie on usunięty pod warunkiem, że spłaciłeś zobowiązanie.

Spirala zadłużenia - największe niebezpieczeństwo

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki bez bik musisz być pewny, że jesteś w stanie ją spłacić. W przeciwnym razie możesz popaść w spiralę zadłużenia. Polega ona na ciągłym pobieraniu pożyczek w celu spłacenia kolejnych. Zanim zdecydujesz się na pożyczkę, przeanalizuj dokładnie swój domowy budżet. Jeśli istnieją możliwości na zredukowanie wydatków, powinieneś zacząć od nich. Pamiętaj, że pożyczka to jedynie doraźna pomoc.

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę