Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Komisarz wygasza mandaty włodarzy w radach

Główne zdjęcie
Postanowienie Komisarza Wyborczego w Łomży w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miejskiej Łomży

Komisarz Wyborczy w Łomży Jan Leszczewski stwierdził wygaśnięcie mandatów radnych miast obsadzonych przez Kazimierza Dąbrowskiego w Zambrowie i Mariusza Chrzanowskiego w Łomży. Obaj panowie wygrali wybory na szefów samorządów i z mocy prawa zdobyty w głosowaniu mandat do Rady Miejskiej im wygasa.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Łomży w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miasta Zambrów Kazimierza Jana Dąbrowskiego  jest z 2 listopada 2018 r., a w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miejskiej Łomży Mariusza Chrzanowskiego z 6 listopada. Dąbrowski mandat radnego i fotel burmistrza Zambrowa wygrał w głosowaniu 21 października, a Chrzanowski mandat radnego 21 października, a fotel prezydenta Łomży dopiero 4 listopada. 
- Z przepisu art. 383 § 1 pkt 6 Kodeksu wyborczego wynika, że wygaśnięcie mandatu radnego następuje w przypadku wyboru na prezydenta miasta, osoba wybrana nie ma możliwości wyboru pomiędzy mandatem radnego, a mandatem prezydenta miasta. Mandat radnego wygasa – czytamy w uzasadnieniu postanowienia Komisarza Wyborczego Jana Leszczewskiego.

Zwolnione miejsce w Radzie Miejskiej obejmują – zgodnie z prawem – kolejni kandydaci z tej samej listy wyborczej i tego samego okręgu wyborczego, co osoba, której mandat wygasł i wyrazi zgodę na objecie wolnego miejsca. W przypadku Zambrowa tą osobą z listy KWW Nasz Zambrów w okręgu wyborczym Nr 4 jest Wiesława Arent. Komisarz Wyborczy wydał już postanowienie w sprawie obsadzenia przez nią mandatu radnego Rady Miasta Zambrów.
W przypadku Łomży mandat w Radzie Miejskiej po Chrzanowskim powinien objąć Witold Chludziński, który w wyborach 21 października uzyskał poparcie 218 mieszkańców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę