Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Urodziny Pani Hani z Joanną Trzepiecińską

Główne zdjęcie
Joanna Trzepiecińska

Popularna aktorka Joanna Trzepiecińska będzie gwiazdą piątkowego koncertu z cyklu „Przyjaciele Pani Hani”. W hołdzie dla najsłynniejszej łomżynianki Hanki Bielickiej zaśpiewa najsłynniejsze kabaretowe przeboje, w tym piosenki z Kabaretu Starszych Panów duetu Wasowski-Przybora. W pierwszej części koncertu zaprezentują się młodzi wokaliści, najlepsi uczestnicy dwudniowych warsztatów z artystką i jej pianistą Bogdanem Hołownią. – Joanna Trzepiecińska dawno nie śpiewała w Łomży, a tym bardziej warto jej posłuchać, bo zaprezentuje nowy program! – zapowiada Bernard Karwowski z organizującego koncert MDK-DŚT.

„Przyjaciele Pani Hani” to doroczna impreza, odbywająca się najczęściej w dniu 9. listopada, to jest  w rocznicę urodzin Hanki Bielickiej (1915-2006). W 103. rocznicę tego wydarzenia w  Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich zaśpiewa Joanna Trzepiecińska, nie tylko znakomita aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, ale też świetna wokalistka, od lat kojarzona z piosenką aktorską i kabaretową o silnie zaznaczonych literackich walorach, wartościową i szlachetnie przebojową. Artystka zaprezentuje w Łomży najnowszy program „Jak wybrnąć z gafy”, występując, podobnie jak przed siedmioma laty w sali Filharmonii Kameralnej, z towarzyszeniem znakomitych jazzmanów-wirtuozów: pianisty Bogdana Hołowni, kontrabasisty Pawła Pańty i trębacza Roberta Murakowskiego.
– Program złożony jest z utworów, będących perłami polskiej piosenki kabaretowej – tej przedwojennej, tej spod znaku Kabaretu Starszych Panów i tej tworzonej dzisiaj – zapowiada Kinga Janowska, menedżer artystki. – Każdy utwór to zabawna historia opowiadająca perypetie wynikające z relacji damsko-męskich. Całość przeplatana jest pełnym anegdot komentarzem. Spotkanie z tym repertuarem każdego wprowadzi w doskonały humor. 
Będą to więc niezrównane piosenki duetu Jeremi Przybora – Jerzy Wasowski, międzywojenne i późniejsze szlagiery Mariana Hemara czy Henryka Warsa, ale też i światowe przeboje, jak choćby słynne „Tico Tico” z polskim tekstem Marii Czubaszek oraz utwory współczesne. 
Koncert poprzedzą dwudniowe warsztaty z cyklu „Scena z Mistrzem” w MDK-DŚT (start w czwartek o godzinie 17:00, są jeszcze wolne miejsca), gdzie młodzi wokaliści będą mogli szlifować swe umiejętności pod kierunkiem Joanny Trzepiecińskiej i z akompaniamentem samego Bogdana Hołowni. Ci najlepsi, wybrani przez artystkę, zaśpiewają przed jej piątkowym koncertem. 
– Występ finałowy uczestników tej edycji warsztatów chcemy zadedykować wielkiej łomżyniance – Hance Bielickiej, dlatego sugerowany repertuar to utwory o zabarwieniu satyrycznym, nierzadko wymagające pewnego rodzaju aktorstwa, gdzie element interpretacji będzie ważnym elementem wykonania i co będzie głównym tematem warsztatów – mówi Bernard Karwowski. – Mile widziane będą także piosenki z lat międzywojennych oraz kompozycje Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, aby pasowały stylistycznie do repertuaru gwiazdy wieczoru. 

Wojciech Chamryk

Warsztaty wokalne:
8 listopada, godz. 17:00 – 20:00
9 listopada, godz. 10:00 – 14:00
Miejsce: MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Wiek: dorośli i młodzież pd 13 roku życia
Opłata : 50 zł/osoba

Koncert finałowy „Przyjaciele Pani Hani”:
9 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Centrum Kultury, ul. Sadowa 12
Bilety: 30 zł 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę