Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Dzikie zwierzęta na drodze

Główne zdjęcie
Zdarzenie pod Podgórzem

Do dwóch kolizji drogowych z udziałem dzikich zwierząt doszło we wtorek wczesnym wieczorem w regionie Łomży. Najpierw w okolicy Podgórza przed jadące od Zambrowa w kierunku Łomży auto wbiegł łoś, a niedługo po tym w okolicy Miastkowa doszło do zderzenia samochodu z dzikiem. W pierwszym zdarzeniu kierowcy fiata punto udało się ominąć łosia, ale auto wpadło w poślizg, po czym zjechało z drogi do rowu i dachowało.

Do zdarzeń doszło około godziny 17.30. Na szczęście w obu zdarzeniach nie ucierpieli ludzie.

O tej porze roku rozpoczynają się tzw. zimowe migracje zwierząt. Trwają one do listopada do stycznia. Odbywają się głównie nocą, ale sporadycznie także za dnia. Najbardziej niebezpiecznymi drogami w regionie są drogi Łomża - Zambrów i Łomża – Mężenin, przez które przechodzi cała sieć szlaków migracyjnych pomiędzy Doliną Narwi a Czerwonym Borem. 

Pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi kilka lat temu stworzyli mapę z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy migracji zwierząt przecinają się z drogami publicznymi. To miejsca szczególnie niebezpieczne, w których kierowcy powinni zachować wzmożoną ostrożność.

230804070022.gif
Foto: Zdarzenie pod Podgórzem
Foto: Mapa ŁPKDN z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy zwierząt krzyżują się z drogami ludzi.
Foto: Zdarzenie pod Podgórzem
Foto: Zdarzenie pod Podgórzem
Foto: Zdarzenie pod Podgórzem

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę