wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Zgoda na budowę obwodnicy Konarzyc

Wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski, wydał decyzję o zezwoleniu na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej 677 na odcinku Łomży i obejścia Konarzyc wraz z wykonaniem przejazdu kolejowego w Konarzycach. To tzw. ZRID na obwodnicę Konarzyc. Dokument wskazuje zakres prac, ale także m.in. działki, które będą wywłaszczane i ma rygor natychmiastowej wykonalności, a to oznacza, że prace budowlane mogą już ruszać. Jutro - w środę 7 listopada ma być oficjalne przekazanie terenu budowy.

Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski podpisuje decyzję ZRID obwodnicy Konarzyc (fot. PUW Białystok)
Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski podpisuje decyzję ZRID obwodnicy Konarzyc (fot. PUW Białystok)
plan sytuacyjny
plan sytuacyjny

Obwodnica Konarzyc ma mieć niespełna 5 km długości. Zacznie się na terenie miasta Łomży, za rejonem energetyczny, gdzie zaplanowano rondo z którego będzie zjazd w ulicę Strusią. Trasa odbija dalej na wschód i poprowadzi za zabudowaniami na granicy Łomży i Konarzyc, a następnie biegnie wzdłuż granicy terenu kolejowego, po wschodniej jego stronie. W rejonie istniejącego przejazdu kolejowego na ulicy Borowej w Konarzycach droga przekracza tory kolejowe i, już poza zabudowaniami Konarzyc, wraca na stary przebieg drogi do Śniadowa. 
Obwodnicę zbuduje firma Budimex, która wygrała przetarg ogłoszony przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Umowę podpisano w lutym 2018 roku. Inwestycja prowadzona jest w systemie zaprojektuj i zbuduj. Na jej wybudowanie Budimex ma czas do listopada 2019 rok. Otrzyma za to ponad 35,3 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę