Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Zgoda na budowę obwodnicy Konarzyc

Główne zdjęcie
Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski podpisuje decyzję ZRID obwodnicy Konarzyc (fot. PUW Białystok)

Wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski, wydał decyzję o zezwoleniu na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej 677 na odcinku Łomży i obejścia Konarzyc wraz z wykonaniem przejazdu kolejowego w Konarzycach. To tzw. ZRID na obwodnicę Konarzyc. Dokument wskazuje zakres prac, ale także m.in. działki, które będą wywłaszczane i ma rygor natychmiastowej wykonalności, a to oznacza, że prace budowlane mogą już ruszać. Jutro - w środę 7 listopada ma być oficjalne przekazanie terenu budowy.

plan sytuacyjny
plan sytuacyjny

Obwodnica Konarzyc ma mieć niespełna 5 km długości. Zacznie się na terenie miasta Łomży, za rejonem energetyczny, gdzie zaplanowano rondo z którego będzie zjazd w ulicę Strusią. Trasa odbija dalej na wschód i poprowadzi za zabudowaniami na granicy Łomży i Konarzyc, a następnie biegnie wzdłuż granicy terenu kolejowego, po wschodniej jego stronie. W rejonie istniejącego przejazdu kolejowego na ulicy Borowej w Konarzycach droga przekracza tory kolejowe i, już poza zabudowaniami Konarzyc, wraca na stary przebieg drogi do Śniadowa. 
Obwodnicę zbuduje firma Budimex, która wygrała przetarg ogłoszony przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Umowę podpisano w lutym 2018 roku. Inwestycja prowadzona jest w systemie zaprojektuj i zbuduj. Na jej wybudowanie Budimex ma czas do listopada 2019 rok. Otrzyma za to ponad 35,3 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę