Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Chrzanowski nadal będzie prezydentem Łomży

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski podczas konwencji wyborczej

Mariusz Chrzanowski nadal będzie prezydentem Łomży. W niedzielnej dogrywce wyborów zdecydowanie pokonał wystawioną przez PiS Agnieszkę Muzyk. Na Chrzanowskiego zagłosowało w niej 14866 mieszkańców, a na Muzyk 4699. To oznacza, że Chrzanowskiego poparło niemal 76 procent wyborców.

Mariusz Chrzanowski rządzi w Łomży od grudnia 2014 roku. 30-letni wówczas Chrzanowski został wybrany prezydentem miasta jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. W czerwcu tego roku Komitet Polityczny PiS zdecydował, że kandydatką partii na nowego prezydenta Łomży będzie Agnieszka Muzyk, która przez trzy i pół roku była pierwszą zastępcą Chrzanowskiego, ale w maju niespodziewanie została przez niego zwolniona z pracy.
Pomimo braku wskazania partyjnego Chrzanowski zdecydował się wystartować w wyborach na prezydenta Łomży z własnego komitetu wyborczego. Po tym ruchu został usunięty z partii, a prezes Jarosław Kaczyński oceniając go napisał, że „to bolesny zawód”: - Stawialiśmy na młodość, a okazało się, że otrzymaliśmy w zamian niedojrzałość i nielojalność, brak aktywności i zwykłej ciężkiej codziennej pracy – oceniał Chrzanowskiego tłumacząc w liście do mieszkańców Łomży, dlaczego partia wystawiła jako kandydatkę na prezydenta Łomży Agnieszkę Muzyk.

W pierwszej turze wyborów – 21 października Mariusz Chrzanowski zdobył ponad 44% głosów poparcia przy 6 kontrkandydatach. Agnieszka Muzyk z PiS zdobyła drugi wynik osiągając 23% poparcia. W niedzielnej dogrywce wyborczej różnica była jeszcze większa. Na Chrzanowskiego zagłosowało trzy razy więcej mieszkańców niż na Muzyk. Chrzanowski zdobył głosy 14866 mieszkańców, a na Muzyk 4699. To oznacza, że w stosunku do pierwszej tury przybyło mu ponad 4 tysiące głosów, a kontrkandydatce ubyło blisko 700.

PKW odnotowała stosunkowo niską frekwencję w wyborach na prezydenta Łomży. Wyniosła ona 40,72 proc.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę