Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Muzyk apeluje o udział w wyborach

Główne zdjęcie
Agnieszka Muzyk

Agnieszka Muzyk, kandydatka partii Prawo i Sprawiedliwość w 2. turze wyborów na prezydenta Łomży, zaapelowała do wszystkich mieszkańców miasta o jak najliczniejszy udział w wyborach w niedzielę, 4. listopada. Zapowiedziała, że w przypadku powołania jej na prezydenta, stworzy Radę Ekspertów, do której zaprosi kandydatów z pierwszej tury, dostrzegając podobieństwa programowe. - Szukamy współpracy i współdziałania, bo łączy nas miłość do Łomży – uzasadniała inicjatywę dr Agnieszka Muzyk, która na krótkiej konferencji prasowej w Restauracji Na Farnej skrytykowała jej kontrkandydata Mariusza Chrzanowskiego za unikanie debat jeden na jednego w mediach. - To bez precedensu w skali kraju, że kontrkandydat odmówił mediom udziału w debatach – mówiła Muzyk.

Agnieszka Muzyk
Agnieszka Muzyk

Agnieszka Muzyk wyliczyła pięć lokalnych i regionalnych - prasowych, radiowych i telewizyjnych redakcji, zapraszających dwoje rywalizujących o fotel prezydenta w Łomży do publicznej wymiany zdań i odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Nieskorzystanie z zaproszenia przez Chrzanowskiego uznała za lekceważenie środków społecznego przekazu, przez to nie tylko jej jako kontrkandydatki, ale – jak stwierdziła - „prawie 6 tysięcy moich wyborców i moich kontrkandydatów, którzy prosili o zadawanie pytań”. Nie precyzowała, którzy kandydaci z pierwszej tury i jakie pytania proponowali. Przywołała ogólnie „20 pytań, które nigdy nie znalazły odpowiedzi, gdy zadawali je dziennikarze, mieszkańcy Łomży”, choć „pytań jest znacznie więcej”. Skomentowała, że jej udział w debatach w pojedynkę „to nie monologi, a rozmowy z gospodarzami programów”. Zadeklarowała, że będzie „z z żelazną konsekwencją” realizować swój program na zbliżającą się 5-letnią kadencję. Wymieniała, m.in., „po pierwsze, gospodarka, żeby móc realizować obietnice” dla niepełnosprawnych, seniorów, organizowanie oddziału geriatrycznego, bezpłatną komunikację miejską dla mieszkańców Łomży. Zapowiedziała preferowanie lokalnych przedsiębiorców w imprezach organizowanych przez ratusz. Zaproponowała też zniżki opłat za śmieci dla emerytów: o połowę w gospodarstwie 1-osobowym, o jedną czwartą, gdy ma ono więcej ludzi. Przywołała wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego sprzed ok. tygodnia, że „Łomża jest na mapie kolei”. - Jestem jedynym kandydatem PiS w mieście Łomża – powtórzyła, wyjaśniając pokrótce, dlaczego głosowanie w niedzielę na Agnieszkę Muzyk, jej zespół i „naszą koncepcję” jest korzystne dla miasta. W przekonaniu kandydatki PiS, będzie to „gwarancja doskonałej współpracy” Łomży z rządem RP i samorządem województwa podlaskiego. Na koniec kwadransowego wystąpienia jeszcze raz zaapelowała o udział w niedzielnych wyborach.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę