Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Dwa protesty dotyczące wyborów rozpatrzy Sąd Okręgowy w Łomży

Dwa protesty w sprawie unieważnienia wyborów radnych wpłynęły do Sądu Okręgowego w Łomży. Oba zawiadomienia dotyczą okręgów jednomandatowych - jednego w gminie Wizna, drugiego w gminie Piątnica i dotyczą wyboru do rady.

- W zasadzie oba protesty - mimo że dotyczą odrębnych spraw i różnych obwodów - odnoszą się do podobnych okoliczności, czyli kwestionowania poprawności liczenia głosów już po procesie wyborczym. Jeden z protestów również dotyczy przebiegu samego głosowania, wskazując na takie mankamenty jak tłok w sali, gdzie nie było udostępnionych dla wszystkich wyborców miejsc na oddanie głosu bez możliwości zajrzenia osób postronnych - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Krzysztof Adamiak.

Drugi z protestów dotyczy liczenia kart do głosowania.

- Tutaj skarżący wskazuje na sposób postępowania jednego z członków komisji wyborczej do spraw ustalania wyników głosowania, wskazując na brak zaangażowania w liczenie, czyli może to, co jest problemem młodzieży - telefon w ręku i pisanie smsów. To było rażące dla skarżącej. Jej zdaniem może to wpłynąć na ostateczny wynik. Domaga sie ponownego przeliczenia kart do głosowania - informuje sędzia Krzysztof Adamiak.

Te protesty nie podlegają rozpatrzeniu w ekspresowym trybie wyborczym. Na ich złożenie skarżący mają 14 dni od oficjalnego ogłoszenia wyników, zaś sąd miesiąc na ich rozpatrzenie.

230804070022.gif
cz
wt, 30 października 2018 20:51
Data ostatniej edycji: wt, 30 października 2018 20:53:40

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę