Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Sprzedaż działek po PKS Łomża nadzwyczajnie wstrzymana

Zarząd Województwa Podlaskiego na nadzwyczajnym posiedzeniu podjął dziś uchwałę, w której efekcie wstrzymano sprzedaży blisko 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża w rejonie Alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej. Działki ze sprzedaży wycofano na kilka godzin przed otwarciem ofert. Według naszych informacji było trzech kupców, którzy wpłacili wymagane wadium.

Działki po PKS Łomża miała sprzedać PKS Nova, czyli spółka akcyjna należąca do władz województwa podlaskiego, która powstała na początku z 2017 roku z wchłonięcia przez PKS Białystok czterech innych w województwie PKS-ów. W ostatnich miesiącach ogłaszano kilka przetargów na sprzedaż gruntów w Łomży, ale dotychczas nie było chętnych zainteresowanych kupnem tej ziemi. Dwa tygodnie temu zarząd województwa zgodził się na obniżenie cen wywoławczych o 25%. Zarząd spółki ogłosił kolejny przetarg z niższymi cenami i jak wynika z naszych informacji – tym razem wpłynęły wadia od trzech oferentów. Przetarg miał odbyć się dziś, ale się nie odbył. Dziś na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu  województwa podlaskiego podjęto uchwałę na mocy której zgromadzenie wspólników, które także spotkania się dzisiaj na nadzwyczajnym posiedzeniu, wstrzymało sprzedaży tych działek. Podjęcie przez zarząd województwa takiej uchwały potwierdza Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.  Poczatkowo tłumaczyła, że działania te podjęto na wniosek władz spółki PKS Nova, ale później sprostowała tę informację. Z przekazanego uzasadnienia uchwały jaką podjął zarząd województwa wynika, że po wyrażeniu zgody na obniżenie ceny sprzedawnych działek w Łomży "doszły do jedynego akcjonariusza Spółki – Województwa Podlaskiego informacje dotyczące wątpliwości, co do zasadności ich sprzedaży zarówno w aspekcie przeszkód prawnych jak  i społecznych". - W celu rozwiązania wszelkich wątpliwości słuszne byłoby podjęcie przez Zarząd Województwa Podlaskiego działań wyjaśniających, a do tego czasu cofnięcie przez Walne Zgromadzenie Spółki zgody na ich sprzedaż - czytamy w dokumencie, który uzasadnia podjęcie takiej uchwały.

W konsekwencji sprzedaż blisko 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża ma być wstrzymana do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwość. Dodajmy, że PKS Nova chciała sprzedać prawa użytkowania wieczystego tych gruntów, których właścicielem jest Miasto Łomża.

zobacz: Przecena działek po PKS-sie

cz
pt, 26 października 2018 11:58
Data ostatniej edycji: pt, 26 października 2018 17:13:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę