Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Wyraźni”, bo żyjący pełnią życia

Rajd autem po torze wyścigowym? Dawid Makarewicz nie widzi w tym problemu, choć nie ma nóg. Rafał Suszyński bez nogi z powodzeniem wykona każdą pracę budowlaną. Takich jak oni jest znacznie więcej. Mimo niepełnosprawności mają w sobie olbrzymią wolę do życia i działania. O tym jest najnowszy teledysk „Wyraźni” zespołu Roki i Michała Gieniusza. Muzycy po raz kolejny udowadniają, że dobry kawałek może mieć ważne przesłanie. Teledysk do piosenki wspiera Fundację Aktywnej Rehabilitacji, która organizuje niepełnosprawnym dzieciom wyjazdy na obozy.

W klipie oprócz Dawida i Rafała wzięli udział także Paweł Dawidziuk, Monika Szawłowska i Sławek Zieniewicz. Paweł gra w koszykówkę, choć zamiast jednej nogi ma protezę. Monika emanuje kobiecością. To, że od siedmiu lat jest przykuta do wózka z powodu choroby, zupełnie nie ujmuje jej wdzięku. Jest modelką. Pracuje, pomagając innym niepełnosprawnym. 
Sławek to maratończyk bez nogi. Biegać nie może. Dlatego rywalizuje, ścigając się na specjalnym rowerze. Zaczął, gdy miał sześćdziesiątkę na karku. Wcześniej był uzależniony do alkoholu. Ktoś podał mu rękę.
Pasją Roberta jest muzyka. Występował w zespole disco-polo, ale wracając z trasy miał wypadek samochodowy i stracił nogę. To go nie złamało. Znalazł pomysł na siebie i konsekwentnie go realizuje. Jest świetnym budowlańcem. Prowadzi firmę. Zatrudnia ludzi. I co najważniejsze, ma radość z życia. To są właśnie bohaterowie teledysku „Wyraźni”.
- „Wyraźni”, bo żyjący pełnią życia, mimo niepełnosprawności. Inspirują, kochają, działają – podkreśla Piotrek Czaban, basista Rokiego. 
Zespół Roki działa na muzycznej scenie od pięciu lat i angażuje się w akcje charytatywne. Roki to trio instrumentalistów: uczniowie Paweł Semik i Paweł Czaban oraz ojciec Piotrek Czaban. W „Wyraźnych” zaśpiewał Michał Gieniusz, który jest także autorem tekstu i współautorem muzyki.


Klip zrealizował Jacek Ryżyński z kukuryku.tv – białostocki filmowiec, mający na swoim koncie współpracę m.in. z Tomaszem Bagińskim. Teledysk wspiera Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Oto numer konta fundacji, na który można wpłacać pieniądze z dopiskiem „Podlasie”:

Bank: PeKaO S.A. VII O/Warszawa nr konta: 35124011091111000005162585 
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji "FAR" ul.  Łowicka 19, 02-574 Warszawa

230804070022.gif
cz
wt, 23 października 2018 15:50
Data ostatniej edycji: śr, 24 października 2018 10:48:19

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę