Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolejna „Perła” w kolekcji Siergiejewiczów

Główne zdjęcie
Tomasz Siergiejewicz odbiera "Perłę 2018" za keks dojrzewający podczas targów „Smaki Regionów” w Poznaniu (fot. UMWP w Białymstoku)

Był węgorz w sosie koperkowym, pasztet z sandacza z rakami i szczupak faszerowany pieczony w tataraku. Teraz przyszedł czas na docenienie keksa dojrzewającego z łomżyńskiej Restauracji „Syta Panna”. W 18. edycji ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” został on nagrodzony „Perłą 2018” za produkt regionalny.

Beata i Tomasz Siergiejewiczowie prowadzą w Łomży Restaurację „Syta Panna”, a w podłomżyńskim Dłużniewie mały zakład garmażeryjny, gdzie wyrabiane są doceniane w kraju produkty. Wśród najcenniejszych nagród, które zdobyły są „Perły” przyznawane przez specjalistów od tradycyjnej i regionalnej żywności w ramach konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”. Konkurs organizuje Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Głównym celem jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Przed 10. laty „Syta Panna” najważniejszą nagrodę konkursu „Perła 2008” otrzymała za węgorza w sosie koperkowym. W kolejnym roku tak samo został doceniony pasztet z sandacza z rakami, a w 2015 roku szczupak faszerowany pieczony w tataraku. W tym roku, w 18. już edycji ogólnopolskiego konkursu Siergiejewiczowie do oceny wystawili keks dojrzewający. I jak się okazuje także ten zyskał uznanie smakoszy. Nagrodę „Perła 2018” zdobył w kategorii „produkt regionalny”. Nagroda została wręczona w Poznaniu w czasie ogólnopolskich targów Smaki Regionów. Z województwa podlaskiego takie nagrody otrzymały także: Kindziuk z Masarnii Tadeusza Protasiewicza, Twarożek kozi wytwarzany przez Augustowskie Smaki Natury Ireny Och i Miód pitny podlaski z Miodosytni Podlaskiej Daniela Olesiuka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę