Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Monitoring zużycia mediów w przedsiębiorstwie

W zakładach przemysłowych istnieje wiele instalacji, których praca warunkowana jest zużyciem mediów - gazu, wody, ciepła i energii elektrycznej. Niewłaściwy stan i wykorzystanie tych układów przyczynia się do nadmiernych strat, które zmniejszają zyski przedsiębiorstwa. Aby obniżyć koszty procesów technologicznych przeprowadzanych w naszej firmie konieczna jest optymalizacja zużycia wykorzystywanych przez nas mediów. W tym celu, potrzebne jest przeprowadzenie precyzyjnej kontroli poboru oraz wskazanie miejsc, w których można go ograniczyć. Najodpowiedniejszym działaniem, które może nam w tym pomóc jest monitoring zużycia mediów pozwalający na dokładne określenie ilości i sposobu ich wykorzystania.

Na czym polega monitoring zużycia mediów?

Monitoring zużycia mediów to proces składający się z kilku kroków. W pierwszym z nich centralny serwer informatyczny zbiera i archiwizuje pomiary ze wszystkich urządzeń działających w przedsiębiorstwie. Pomiary te mogą dotyczyć m.in. przepływu ciepła, mocy prądu, temperatury, ciśnień, jakości powietrza czy działania klimatyzacji. Następnie system przetwarza i łączy zgromadzone dane. Na ich podstawie możliwym jest tworzenie raportów oraz wizualizacji, które posłużą nam do dalszych analiz i interpretacji dotyczących bieżącego oraz prognozowanego zużycia mediów w firmie.

Jakie zalety niesie ze sobą monitoring mediów?

Instalacja monitoringu stanu zużycia mediów może przyczynić się do optymalizacji ponoszonych przez przedsiębiorstwo kosztów dzięki możliwości połączenia danych o wykorzystaniu wielu mediów w jednym miejscu. Możemy w łatwy sposób powiązać ze sobą dane dotyczące produkcji i wykorzystania poszczególnych mediów, co dostarczy nam kompleksowej wiedzy w zakresie, które procesy generują największe zużycie. System udziela również informacji wspierających przeglądy okresowe maszyn i powiadamia nas o wadliwych elementach w układach, dzięki czemu możliwa jest ich szybka naprawa. Informatyczny monitoring zużycia mediów przyspiesza proces kontroli, co umożliwia wprowadzanie zmian, które zminimalizują koszty produkcji, ale i zwiększą zyski, gdyż ograniczenie niepotrzebnych strat wpływa na oszczędności, budując pozytywny bilans finansowy.

Chcąc osiągnąć efektywność energetyczną oraz monitorować zużycie mediów w czasie rzeczywistym, warto zdecydować się na multimedialny monitoring od innogy Polska. System umożliwia przede wszystkim zdalne zarządzanie mediami, podgląd zbieranych i przesyłanych danych czy otrzymywanie powiadomień o wykrytych przekroczeniach. Monitoring polecany jest m.in. firmom z sektora publicznego, produkcyjnego, usługowego i nieruchomości oraz spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym. Instalacja systemu jest prosta i nie wymaga przerywania procesów produkcyjnych, a okres zwrotu poniesionych kosztów inwestycyjnych wynosi nawet mniej niż rok.

Monitoring zużycia stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zredukować koszty wynikające z nadmiernego wykorzystania mediów w swojej firmie. Dodatkowo, kontrola i możliwość zarządzania mediami przyczynić się mogą nie tylko do redukcji wydatków, ale także zwiększenia zysków na skutek poprawy efektywności wykorzystania mediów podczas wykonywanych procesów.

tekst płatny

 

JJS
wt, 23 października 2018 09:43
Data ostatniej edycji: wt, 23 października 2018 09:45:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę