Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Drogowcy przeszli na drugą stronę Zjazdu

Główne zdjęcie
ul. Zjazd w Łomży

Poniedziałkowy wjazd do Łomży z Piatnicy może być trudniejszy niż dotychczas. Drogowcy przebudowujący chodniki przy ul. Zjazd, który od blisko miesiąca pracowali po lewej stronie drogi, od strony WORD-u i MPWiK, pod koniec tygodnia przeszli z pracami na prawą stronę jezdni. Remont wąskiego chodnika prowadzącego do stadionu miejskiego i dalej do Piątnicy wiąże się z koniecznością zwężenia jezdni, co będzie powodowało dodatkowe utrudnienia.

Prace związane z remontem i poszerzeniem chodników przy ul. Zjazd w Łomży rozpoczęły się pod koniec września. Póki co drogowcy remontowali chodniki po lewej stronie jezdni, co generalnie nie wymagało wchodzenia z pracami na ulicę. Teraz to się zmienia. Już w piątek na Zjeździe, ale także głębiej w Łomży – na Placu Kościuszki, i ulicach Wojska Polskiego i alei Legionów tworzyły się długie kolejki samochodów wolno jadących na północ. Powodem były prace remontowe, które rozpoczęto po prawej stronie ul. Zjazd od strony stadionu miejskiego. Drogowcy zerwali stary wąski chodnik i w to miejsce ma być odbudowany nowy – trochę szerszy. Prace wymagają wydzielenie części jezdni, a przypadku użycia ciężkiego sprzętu – np. koparek czy ciężarówek także ograniczenie możliwości przejazdu do jednego pasa. 
Zgodnie z planem praca remontowe na ul. Zjazd mają być ukończone do 15 listopada. Remont jest dużym utrudnieniem dla kierowców, ponieważ w tym czasie trwa także remont skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej przez który możliwy jest dojazd do drugiego mostu przez Narew w ciągu ul. gen. Władysława Sikorskiego w Łomży. Tu ruchem steruje sygnalizacja świetlna i na dojazdach do skrzyżowania tworzą się długie korki.

Foto: ul. Zjazd w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
cz
nie, 21 października 2018 15:48
Data ostatniej edycji: nie, 21 października 2018 15:49:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę