Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Przedwyborcza burza w Wiźnie

Główne zdjęcie
Herb gminy Wizna

Były kłótnie, przepychanki, interwencja policji i... wielkie przedwyborcze zamieszanie. Gminna Komisja Wyborcza w Wiźnie w piątkowe późne popołudnie podjęła uchwałę skreślającą obecnego wójta gminy z listy kandydatów, ubiegających się o to stanowisko w niedzielnych wyborach. Uchwała jest już nieważna, bo tego samego wieczoru uchylił ją Komisarz Wyborczy w Łomży sędzia Jan Leszczewski. Komisarz podkreśla, że Zbigniew Sokołowski, tak jak Mariusz Soliwoda i Artur Szulc jest ważnym kandydatem na nowego wójta Wizny.

Zamieszanie wyborcze w Wiźnie miało związek z przynależnością partyjną. Opisaliśmy to w artykule „Przedwyborcze napięcie”. Gminna Komisja Wyborcza w Wiźnie, która za pierwszym razem podjęła uchwałę, że Zbigniew Sokołowski może startować w niedzielnych wyborach w piątkowe popołudnie, na kolejnym posiedzeniu, podjęła ponownie uchwałę, ale tym razem, że nie może wystartować. Z przekazywanych relacji wynika, że w trakcie posiedzenia miało dojść do incydentu z udziałem przewodniczącego komisji. Na miejsce wezwano nawet policję... 

Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski informuje, że były problemy z przekazaniem nowej uchwały do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. Dopiero po interwencji dyrektora Delegatury przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Wiźnie przekazał uchwałę do Komisarza Wyborczego w Łomży, który niezwłocznie zdecydował o jej uchyleniu. Jan Leszczewski podkreśla, że Zbigniew Sokołowski, tak jak Mariusz Soliwoda i Artur Szulc jest ważnym kandydatem na nowego wójta Wizny i uczestniczy w wyborach 21 października 2018 roku.

cz
pt, 19 października 2018 21:15
Data ostatniej edycji: pt, 19 października 2018 22:56:09

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę