Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Kolejne dziki do odstrzału

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kolnie nakazał odstrzał sanitarny dzików na terenie powiatu kolneńskiego. Myśliwi w dwa miesiące mają odstrzelić 20 dzików.

Sanitarny odstrzał dzików ma związek z zapobieganiem rozpowszechniania się afrykańskiego pomoru świń. Powiat kolneński podobnie jak łomżyński znajdują się częściowo w tzw. czerwonej strefie (Restricted Area), a częściowo w żółtej (Protection Area) zwalczania choroby ASF.  Ta w kraju ciągle się rozprzestrzenia. Tylko w tym roku jej występowanie potwierdzono w ponad stu gospodarstwach rolnych, a wirusa wykryto u ponad dwóch tysięcy dzików, które padły lub zostały odstrzelone.

W związku z nowym rozporządzeniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kolnie odstrzał sanitarny należy przeprowadzić na obszarze obwodu łowieckiego nr 101, 102, 103, 120, 121, 136. Poza tym myśli zobowiązani są do niezwłocznego dostarczenie tusz odstrzelonych dzików do miejsc wskazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kolnie, a po przeprowadzeniu badań, jeśli okaże się, że zabite dziki były zdrowe zobowiązani zostali do zagospodarowanie tusz odstrzelonych dzików przez ich utylizację lub przeznaczenie do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego.

Myśliwy muszą także niezwłoczne zgłaszać Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Kolnie każdy przypadek padnięcia dzika.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę