Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

KRUS daje na strażackie zakupy

50 tysięcy złotych na zakupy otrzymali strażacy ochotnicy Nowogrodu i Jankowa-Skarbowie na zakupu od KRUS. Kupią m.in. specjalistyczne ubrania, radiostacje i namiot. Umowy z jednostkami OSP z Gminy Nowogród podpisał Adam Wojciech Sekściński, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Pieniądze na strażackie zakupy pochodzą ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.  
- Dla menie jest to bardzo istotne, że mogliśmy spotkać się tutaj w Nowogrodzie, w miejscy gdzie państwo żyjecie, pracujecie, gdzie macie swoje rodzimy, ale przede wszystkim gdzie niesiecie pomoc ludziom, ratujecie ich życie i zdrowie. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od początku swojej działalności aktywnie wspiera oddolne inicjatywy mające na celu poprawę warunków zdrowia, życia, ale przede wszystkim bezpieczeństwa rolników, członków ich rodzin i ubezpieczonych w kasie. Stąd też nasze wsparcie - mówił prezes ciesząc się, że mógł wesprzeć kolejne jednostki straży z ternu z którego pochodzi. 
Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowie-Skarbowie otrzymała 30 tys. zł, a OSP Nowogród 20 tys. zł. Obie jednostki mają kupić profesjonalne ubrania dla strażaków, a pierwsza także namiot, który miąłby być wykorzystywany np. podczas ewakuacji mieszkańców, a druga nową radiostację. 

W Gminie Nowogród działa siedem jednostek OSP. Dwie z nich – Nowogród i Mątwica są wpisane do krajowego systemy ratowniczo-gaśniczego. Jeszcze w tym roku jednostka z Mątwicy ma otrzymać nowy wóz strażacki . Koszt zakupy to ponad 860 tys. zł, ale 700 tys. to rządowa dotacja.

Foto:
Foto: Adam Wojciech Sekściński, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Foto:
Foto:
Foto:
cz
śr, 17 października 2018 08:14
Data ostatniej edycji: śr, 17 października 2018 08:16:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę