Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Agitacja z flagą UE w tle

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska i Iwona Śledzińska – Katarasińska z Platformy Obywatelskiej w towarzystwie Roberta Tyszkiewicza w niedzielne popołudnie przekonywały łomżan do głosowania w wyborach samorządowych za tydzień na Macieja Borysewicza i kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta i Sejmiku. Stojąc przy trzech masztach z flagami Polski, miasta i UE wicemarszałek mówiła, że te wybory są także po to, abyśmy nie musieli „martwić się o ten maszt z flagą unii Europejskiej, i że on nie będzie zabierany stąd”.

W niedziele słoneczne popołudnie na Starym Rynku zebrała się grupka około 20 – 30 kandydatów i sympatyków Platformy Obywatelskiej, która kandydatów do samorządu wystawia wraz z Nowoczesną jako Koalicja Obywatelska. Maciej Borysewicz, kandydat KO na nowego prezydenta Łomży mówił, że to spotkanie z dwie kobietami, ważnymi politykami PO w „100-lecie uzyskania opraw wyborczych przez kobiety”. 
- Kobiety potrafią zwracać uwagę na inne detale życia społecznego niż mężczyźni – mówiła marszałek  Małgorzata Kidawa – Błońska podkreślając, że do Łomży przyjechały, aby poprzeć Macieja Borysewicza i wszystkich innych kandydatów KO do samorządów. 
Marszałek apelowała też do mieszkańców, aby za tydzień „nie było wszystko jedno”, i aby wybory 21 października potraktować jako sprawdzian lokalnego patriotyzmu. Przekonywała, że od ich wyników będzie zależało nie tylko to jak samorządy będą wyglądały, ale przede wszystkim, że samorząd jest trwałą podstawą i że chcemy być w Unii Europejskiej. 
- Tu macie prezydenta jakiego możecie sobie wymarzyć – mówiła poseł Iwona Śledzińska – Katarasińska podkreślając, że po rozmowie z Maciejem Borysewiczem jest pod wrażeniem jego  kompetencji, doświadczenia i znajomości spraw i problemów Łomży. 
Poseł Robert Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej mówił, że Łomża jest ważna dla regionu i Koalicji Obywatelskiej. Dziękując paniom polityk za obecność i poparcie mówił, że to „znak jakości dla naszych kandydatów”. Powtarzała swoje wcześniejsze twierdzenie, że „Łomża nie musi być skazana na wybór między PiS a PiS” i że miastu potrzebne są zmiany. Symbolem tych dobrych zmian w Łomży– według Tyszkiewicza - ma być Maciej Borysewicz do głosowania na którego i innych kandydatów KO do Rady Miasta i Sejmiku zachęcał Tyszkiewicz. 
- Dziękuję że mnie wspieracie(...) Wierzymy w ten sukces – odpowiadał Maciej Borysewicz.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
nie, 14 października 2018 15:27
Data ostatniej edycji: nie, 14 października 2018 21:23:40

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę