Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wyleją fundamenty pod nowy Dworzec Łomża

Główne zdjęcie
wizualizacja nowego Dworca Łomża

Niemal dwa razy więcej niż zakładano zapłaci Łomża za wykonanie fundamentów pod nowy Dworzec Łomża. Ratusz podał, że wybrano najkorzystniejsza ofertę w jednej z czterech części przetargu obejmującego zadania związane z dokończeniem rozpoczętej wiosną budowy. Za fundamenty nowego dworca miasto ma zapłacić 295 tys. zł. Na resztę prac potrzeba jeszcze ok. 10 mln zł.

Nowy dworzec autobusowy w Łomży miał być oddany na „gwiazdkę” tego roku. Stary dworzec władze miasta sprzedały na licytacji pod koniec grudnia za blisko 5 mln zł netto. Wcześniej zakładano, że sprzedając niemal hektarową działkę w samym centrum miasta uzyskamy pieniądze na budowę nowego dworca, mniejszego, ale o wiele bardziej funkcjonalnego niż ten stary. Szybko to założenie okazało się nierealne. W pierwszym przetargu najtańsza z ofert na budowę nowego dworca opiewała na 12,6 mln zł, a na pobliski parking dodatkowo ponad 1,2 mln zł. Władze przetarg unieważniły i  - jak przekonywano dla oszczędności – inwestycję rozbito na mniejsze zadania. Do tej pory zlecono prac za około 4,5 mln zł, ale żadne ze zleceń nie dotyczyło głównych inwestycji dworcowych – budynku dworca i peronów. Ceny z przetargów, ale i prowadzonych negocjacji z przedsiębiorcami okazywały się zbyt wysokie jak na możliwości budżetu miasta. Teraz zdecydowano się zwiększyć niemal dwa razy środki jakie planowano wydać na wylanie fundamentów. W ostatnim z przetargów na to zadnie przeznaczono 160 tys zł, a najtańsza z ofert opiewała na 295 tys. zł. Dziś ratusz podał, że wybrał ją jako najkorzystniejszą. Fundamenty pod nowy Dworzec Łomża do połowy grudnia ma wylać Zakład Instalacyjno-Remontowy Mieczysława Składanka z Łomży.

Nadal nie ma wykonawców głównej infrastruktury dworcowej czyli - budynku dworca, wykonanie  konstrukcji stalowej peronów wraz z szklanym zadaszeniem oraz wykonanie nawierzchni bitumicznych. Na te prace według cen podawanych przez miejskich urzędników trzeba będzie wydać ponad 6,6 mln zł, a według ostatnich ofert składanych przez zainteresowane zleceniem firm tylko za budynek dworca i perony mielibyśmy zapłacić blisko 10 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę