Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Przecena działek po PKS-sie

Główne zdjęcie

Po kilku nieudanych próbach sprzedaży przez białostocką spółkę PKS Nova większości bazy dawnego PKS Łomża, właściciel, czyli zarząd województwa podlaskiego, zgodził się na obniżenie ceny wywoławczej zbywanych nieruchomości. Chodzi o blisko 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża w rejonie Alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej.

W tym tygodniu zarząd województwa podlaskiego podjął uchwałę w której udzielił pełnomocnictwa swojemu reprezentantowi do występowania na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova Spółka Akcyjna i do głosowania za przyjęciem uchwały, w której ceny sprzedawanych w Łomży działek są o 1/4 niższe. Do tej pory sześć sąsiadujących ze sobą działek, podzielone na dwa kompleksy, wystawiano na sprzedaż za minimum 4 mln zł. Teraz cena minimalna na jaką dał upoważnienie zarząd województwa wynosi nie mniej niż 3 mln zł.

Przypomnijmy PKS Nova to Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova, czyli spółka akcyjna należąca do władz województwa podlaskiego, która powstała na początku z 2017 roku z wchłonięcia przez PKS Białystok czterech innych w województwie PKS-ów. Władza zapowiadała, że tylko tak jest w stanie utrzymać borykające się z coraz większymi problemami finansowymi spółki. Po „scaleniu” w Łomży miały powstać wielkie warsztaty, ale nic z tych zapowiedzi nie wyszło. Teraz większość bazy dawnego PKS Łomża, wraz z częścią warsztatów, PKS Nova chce sprzedać. Ogłaszano kilka przetargów, ale dotychczas nie było chętnych na te ziemie. W ocenie lokalnych przedsiębiorców cena wywoławcza była zbyt wysoka. PKS Nova sprzedaje bowiem prawa użytkowania wieczystego tych gruntów, których właścicielem jest Miasto Łomża.

200724092216.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę