Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Przecena działek po PKS-sie

Po kilku nieudanych próbach sprzedaży przez białostocką spółkę PKS Nova większości bazy dawnego PKS Łomża, właściciel, czyli zarząd województwa podlaskiego, zgodził się na obniżenie ceny wywoławczej zbywanych nieruchomości. Chodzi o blisko 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża w rejonie Alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej.

W tym tygodniu zarząd województwa podlaskiego podjął uchwałę w której udzielił pełnomocnictwa swojemu reprezentantowi do występowania na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova Spółka Akcyjna i do głosowania za przyjęciem uchwały, w której ceny sprzedawanych w Łomży działek są o 1/4 niższe. Do tej pory sześć sąsiadujących ze sobą działek, podzielone na dwa kompleksy, wystawiano na sprzedaż za minimum 4 mln zł. Teraz cena minimalna na jaką dał upoważnienie zarząd województwa wynosi nie mniej niż 3 mln zł.

Przypomnijmy PKS Nova to Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova, czyli spółka akcyjna należąca do władz województwa podlaskiego, która powstała na początku z 2017 roku z wchłonięcia przez PKS Białystok czterech innych w województwie PKS-ów. Władza zapowiadała, że tylko tak jest w stanie utrzymać borykające się z coraz większymi problemami finansowymi spółki. Po „scaleniu” w Łomży miały powstać wielkie warsztaty, ale nic z tych zapowiedzi nie wyszło. Teraz większość bazy dawnego PKS Łomża, wraz z częścią warsztatów, PKS Nova chce sprzedać. Ogłaszano kilka przetargów, ale dotychczas nie było chętnych na te ziemie. W ocenie lokalnych przedsiębiorców cena wywoławcza była zbyt wysoka. PKS Nova sprzedaje bowiem prawa użytkowania wieczystego tych gruntów, których właścicielem jest Miasto Łomża.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę