Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wicepremier Szydło agitowała za Agnieszką Muzyk

- Polska potrzebuje współpracy rządu i samorządu – mówiła na Starym Rynku w Łomży wicepremier Beata Szydło. Przyjechała, by wspólnie z wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim, łomżyńskimi posłami PiS Bernadetą Krynicką i Lechem Kołakowskim oraz wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim, wesprzeć Agnieszkę Muzyk kandydatkę PiS w wyborach na prezydenta Łomży i „całą drużynę biało-czerwoną Prawa i Sprawiedliwości” do samorządów wszystkich szczebli. - To są wybory, które będą decydowały o przyszłości naszych miast i miasteczek, ale to są wybory, które tak naprawdę będą decydowały o przyszłości, na najbliższe 5 lat, naszej Ojczyzny – mówiła wicepremier Szydło mając za plecami kilkudziesięciu kandydatów PiS, a przed sobą ze dwa - trzy razy więcej oklaskujących ją mieszkańców.

Beata Szydło jest jednym z najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Od 8 lat jest wiceprezesem partii, przez dwa lata była premierem rządu, a teraz pełni funkcję wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Stojąc na Starym Rynku otwarcie mówiła, że jest tutaj, „żeby poprosić Państwa o głos, o zaufanie dla Pani Agnieszki Muzyk, która jest naszym kandydatem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta miasta Łomża.” 
- Znacie panią Agnieszkę ponieważ była wiceprezydentem waszego pięknego miasta, dużo dobrego zrobiła w tym mieście – mówiła wicepremier Szydło. - Ja poznałam panią Agnieszkę i miałam okazję przyjrzeć się jej pracy, a ponieważ jestem byłym samorządowcem i wiem jak to jest pracować w samorządzie, jak to jest pełnić taką funkcję, więc jestem pod wrażeniem jej zaangażowania, energii, tego wszystkiego co zrobiła – dodawała podkreślając, że zaangażowanie publiczne umiejętnie łączy ze swoją rodziną, z byciem mamą i żoną. - Dla kobiet to nie jest łatwe być na takich stanowiskach, tym bardziej należą się gratulacje pani Agnieszce.   
Wicepremier mówiła, że Polska potrzebuje współpracy rządu i samorządu. Przekonywała, że rząd przygotował bardzo wiele programów i potrzebuje w samorządzie partnera - „ludzi, którzy będą chcieli korzystać z tych programów, będą chcieli aplikować do różnych projektów - i społecznych, i infrastrukturalnych, i inwestycyjnych - które będą później tutaj realizowane u państwa w Łomży, w waszym powiecie, w waszym województwie”. 
Podkreślała, że czwartek jest ważnym dniem dla Łomży, bo będzie podpisana umowa na  obwodnicę Łomży w ciągu Via Baltica – i że to jest tylko jedne z przykładów jak rząd wspiera region. - Jest już również deklaracja że strony rządu, że będzie tutaj również realizowana linia kolejowa, więc myślę, że dla Łomży naprawdę będzie to dobry czas – mówiła dodając, że aby „ten czas w pełni wykorzystać muszą być ludzie, którzy będą chcieli współpracować”. - Szanowni Państwo jestem tutaj, aby prosić z moimi kolegami, z panią poseł (B. Krynicką – dop. red.), panami posłami (L. Kołakowskim i J. Zielińskim – dop. red.) o poparcie dla pani Agnieszki Muzyk, ale również prosimy Państwa o zaufanie dla naszych kandydatów, którzy startują z listy Prawa i Sprawiedliwości do różnych szczebli samorządu. Niezwykle to jest ważne, by wszystkie szczeble samorządu ze sobą chciały współpracować, żeby ta współpraca pomiędzy gminą powiatem, miastem, województwem układała się jak najlepiej, bo przecież to wszystko ma przełożyć się potem na to że Łomża będzie pięknieć, że będzie Państwu tutaj się coraz lepiej żyło i tego Państwu bardzo serdecznie życzę - dodawała. 

- Jest Pani dla mnie wzorem polityka i wzorem osoby niezwykle zaangażowanej w sprawy Polski – mówiła Agnieszka Muzyk dziękując wicepremier za poparcie. Dziękowała też za prowadzoną przez nią politykę na arenie międzynarodowej i krajowej. Wspominając 600-letnią polską historię Łomży mówiła, że czas obecny jest sprzyjający ponieważ rządzi rząd, który interesy Polaków, interesy mieszkańców takich miast jak Łomża ma ustalony jako główny priorytet. 

- Dziękujemy Pani Premier za słowa wsparcia, za słowa otuchy, ale dziękujemy także Pani Premier za wszystko co Pani Premier robiła i robi dla naszej ojczyzny, dla Rzeczypospolitej. I bardzo dziękujemy za świadectwo postawy w każdym miejscu i o każdym czasie – mówił wiceminister Jarosław Zieliński dodając nieco później, że "polityka nie może być wyłącznie, jak niektórzy chyba w swojej postawie dają tego dowody, wyłącznie funkcją własnych ambicji" - I państwo w Łomży wiecie o czym myślę – mówił Zieliński podkreślając, że dr Agnieszka Barbara Muzyk jest jedynym kandydatem PiS na prezydenta Łomży.

- W Łomży potrzebne są zmiany, jest potrzebny silny prezydent, który będzie zabiegał o środki, o programy, będzie walczył o rozwój Łomży. Przy rządzie Prawa i Sprawiedliwości jest możliwość rozwoju naszego miasta – mówił  poseł Lech Kołakowski apelując do mieszkańców by wybrali Agnieszkę Barbarę Muzyk na prezydenta Łomży i silną biało-czerwoną drużynę do Radny Miasta. - Wygrajmy przyszłość Łomży – wołał poseł zapraszając na wybory 21 października. 

Gdy wicepremier Beata Szydło na środku Starego Rynku agitowała za Agnieszką Muzyk od strony kamieniczek z arkadami dobiegały głosy „Mariusz, Mariusz” wykrzykiwane przez kilka starszych osób.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
cz, 11 października 2018 20:27
Data ostatniej edycji: cz, 11 października 2018 22:15:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę