Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Ławki Niepodległości w okolicznych miastach

W Kolnie, Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem staną multimedialne Ławki Niepodległości. Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło ogłosiło wyniki konkurs dla samorządów na budowę takich ławek by „w sposób godny upamiętnią polską państwowość”. Wśród wybranych nie ma Łomży.

MON opublikowało listę  136 samorządów, którym przyznano dotacje. W województwie podlaskim takich ławek ma być 10, przy czym aż dwie w Grajewie. Jedna miałaby stanąć przy ul. Adama Mickiewicza, druga na pl. Niepodległości i na budowę każdej z nich Grajewo z MON ma otrzymać po 28 tys. zł. Po jednej ławce ma być w Wysokiem Mazowieckiem i Kolnie (przy ul. Kolejowej). Ministerialna dotacja dla pierwszego z tych miast  to 25 tys. 750 zł, a dla drugiego równe 30 tys. zł.
Z regionu pieniądze na Ławki Niepodległości otrzymają także miasta Ostrołęka, Ełk i Ostrów Mazowiecka. Ciekawostką jest, że we wszystkich nich rządzą ludzie związani z PiS. 

MON podało, że Ławki Niepodległości w sposób godny upamiętnią polską państwowość, ale także będą miały walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju – dzięki nim będzie można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i inne nagrania. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Projekt Ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED.

Ławki Niepodległości powinny powstać do 28 grudnia 2018 r.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę