Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 października 2022 napisz DONOS@

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej MPEC o inwestycji w biomasę

Główne zdjęcie
Siedziba władz MPEC Łomży przy ul. Mikołaja Kopernika

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży zwołała na jutro nadzwyczajne posiedzenie. Jedynym tematem ma być sprawie inwestycji w biomasę. Prawdopodobnie chodzi o kwestię „poparcia” inwestycji przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Ten publicznie twierdzi, że „nie wyrażał w formie ustnej lub pisemnej zgody (...) na zaciągnięcie kredytu”, ale bez zaciągania przez spółkę wielomilionowego długu inwestycji nie można będzie zrealizować.

Podczas ubiegłotygodniowej „konferencji prasowej” prezes MPEC Radosław Żegalski zapowiadał, że prawdopodobnie w tygodniu miałaby zostać podpisana umowa na budowę w łomżyńskiej ciepłowni pierwszego kotła opalanego biomasą. Za 27 mln 670 tys. zł brutto inwestycję miałaby zrealizować litewska firma UAB Enerstena Ateities. Na jej realizację MPEC Łomża pozyskało niespełna 10 mln zł unijnej dotacji. Reszta to pożyczka, którą musi zaciągnąć miejska spółka. Twierdzi, że decyzję o budowie kotła na biomasę i pożyczce podejmował sam, choć kilka tygodni wcześniej przekazywał, że „Przedsiębiorstwo uzyskało zgodę Prezydenta (Łomży Mariusza Chrzanowskiego – dop. red.) na przystąpienie do projektu co jest równoznaczne z tym, że Przedsiębiorstwo może zaciągnąć zobowiązania w celu zrealizowania inwestycji”.
Prezydent Chrzanowski jednoosobowo pełni funkcję właściciela miejskich spółek, od kilku tygodni w oficjalnych stanowiskach odcina się od gigantycznych długów, które muszą zaciągnąć dwie największe miejskie spółki na realizację rozpoczętych już unijnych projektów. 

Dodajmy, że wcześniej Rada Nadzorcza MPEC miała pozytywnie zaopiniować realizację inwestycji związanej z budową pierwszego kotła na  biomasę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę