Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Przerwane manewry

W Kolnie odbyły się manewry ratownicze, połączone ze szkoleniem z zakresu działań poszukiwawczych w stosunku do osób zaginionych, którym zagraża niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia lub wolności. Organizatorem ćwiczeń była Grupa Ratownicza Nadzieja Oddział w Kolnie wraz z OSP Kolno. - Ideą manewrów jest podniesienie kwalifikacji strażaków – ratowników oraz integrowanie środowiska strażackiego powiatu kolneńskiego i sąsiednich – podali organizatorzy zaznaczając, że manewry terenowe zostały przerwane, ponieważ mobilne centrum poszukiwań GR Nadzieja zostało wezwane do prawdziwych działań poszukiwawczych na terenie Siemiatycz.

Celem pierwszych w Kolnie manewrów było zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców terenów wiejskich i ostatecznie ograniczenie skutków nieszczęśliwych zdarzeń i zaginięć na terenie powiatu. Działania składały się z dwóch bloków: ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego oraz ćwiczeń poszukiwawczych.  
Podczas pierwszej części manewrów strażacy pod okiem instruktorów Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz strażaków PSP, szkolili swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy w przypadku zdarzenia komunikacyjnego. Na terenie przy kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata do ich dyspozycji były cztery pojazdy, w których było 8 poszkodowanych. Auta po tej części manewrów posłużyły druhom z OSP do ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego.
Po południu wszystkie jednostki przemieściły się w tereny leśne, gdzie w praktyce strażacy sprawdzili swoją wiedzę z zakresu poszukiwań, za pomocą urządzeń lokalizacyjnych.
Grupa Ratownicza Nadzieja jest jedynym podmiotem na terenie północno – wschodniej Polski, który realizuje poszukiwania osób zaginionych bezpośrednio we współpracy i na zlecenie Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 08 października 2018 08:30
Data ostatniej edycji: pon, 08 października 2018 08:32:18

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę