Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

3 najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kredycie gotówkowym

Kredyty gotówkowe są niezwykle popularne wśród Polaków. Mimo to wielu z nas nie ma do końca świadomość, z czym się one wiążą i na co zwracać uwagę przy ich wyborze. W poniższym tekście wyjaśniamy te wątpliwości, wskazując na 3 najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kredycie gotówkowym.

1. Koszty

Nie da się ukryć, że najważniejszą informacją na temat kredytu gotówkowego dla osób, które chcą go zaciągnąć, są koszty z nim związane. Co się na nie składa? Przede wszystkim oprocentowanie i prowizja – właśnie na te dwie zmienne należy zwracać uwagę, decydując się na kredyt gotówkowy w banku. Niekiedy wymagane jest też ubezpieczenie, które może jeszcze bardziej podnieść koszty. Żeby móc łatwo poznać wszystkie koszty jednocześnie, skonstruowano wskaźnik RRSO i zobowiązano banki do jego podawania. Ujmuje on w formie procentów każdą opłatę, którą jest objęty dany kredyt, co znacznie ułatwia porównywanie wielu tego rodzaju produktów. W tym samym celu powstała porównywarka kredytów kredytowo.org, do której zdecydowanie warto zajrzeć, jeśli chce się zaciągnąć kredyt.

2. Termin spłaty

Bardzo ważnym elementem każdego kredytu jest czas spłaty. To, na jak długi okres można się zadłużyć, ma szczególne znaczenie w przypadku dużych kwot, przy których preferuje się długi czas trwania zobowiązania, np. 8 albo 10 lat. Problem w tym, że nie wszystkie banki oferują takie terminy – w niektórych nie można się zapożyczyć na dłużej niż 5 lat. Weź to pod uwagę podczas poszukiwania kredytu dla siebie. Co ważne, możliwy termin spłaty jest ujęty także przez ranking kredytów gotówkowych, za pomocą którego z łatwością znajdziesz najlepszą ofertę.

Pamiętaj, że czas spłaty w dużym stopniu wpływa na wysokość pojedynczej raty oraz łączny koszt kredytu. Mianowicie im krótszy termin uregulowania zobowiązania, tym większa pojedyncza rata i mniejsze oprocentowanie, podczas gdy wraz z wydłużaniem się terminu oprocentowanie wzrasta, a wysokość pojedynczej raty maleje. Ustalając termin, koniecznie to uwzględnij.

3. Formalności

Jakie dokumenty są niezbędne do rozpatrzenia Twojego wniosku? Jakie musisz spełniać wymagania, żeby otrzymać kredyt? Jak długo trzeba czekać na uruchomienie środków? To tylko kilka pytań, które dotyczą formalności związanych z przyznaniem kredytu gotówkowego. Znajdź na nie odpowiedzi, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z wybranej oferty – szczególnie jeżeli zależy Ci na czasie i szybkiej realizacji procesu kredytowego. W takiej sytuacji poszukuj banków, których wymagania są niewielkie, a formalności łatwe do spełnienia.

tekst płatny

230804070022.gif
JJS
pt, 05 października 2018 12:50
Data ostatniej edycji: pt, 05 października 2018 12:53:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę