Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szpitale muszą zwrócić pieniądze NFZ

Ponad 410 tysiecy złotych muszą zwrócić NFZ-towi podlaskie szpitale i gabinety lekarskie. Tyle wyniosła bowiem refundacja leków wypisanych na zakwestionowanych przez NFZ receptach. Do tego dochodzi jeszcze kilkanaście tysięcy złotych kar, w momencie gdy ujawnione nieprawidłowości były zbyt duże. Podczas kontroli stwierdzono m.in. że niektóre recepty były wypisywane na osoby, które nie żyją. Przepisywano też leki na choroby przewlekłe, podczas gdy w karcie chorobowej pacjenta jest napisane, że osoba ta jest zdrowa.


NFZ zakwestionował także recepty, gdy pacjent wyszedł ze szpitala na trzy dni na przepustkę a na ten czas zrealizował receptę na dawkę leków wystarczającą na trzy miesiące. NFZ na bieżąco monitoruje wypisywanie recept przez lekarzy. W momencie, gdy zauważy wyraźny wzrost liczby przepisywanych drogich leków - sprawdza dlaczego tak się dzieje.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę