Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 103

Boguski w Wiśle?

Główne zdjęcie
Rafał Boguski

Rafał Boguski najlepszy zawodnik ŁKS Łomża, miałby zostać zawodnikiem Mistrza Polski Wisły Kraków. Za Boguskiego ŁKS od Wisły miałby otrzymać 300 tys. zł. Jeszcze nigdy pierwszoligowy zespół nie płacił tyle za zawodnika z trzecioligowej drużyny. Co ważne, mimo że Boguski zostałby sprzedany do Ekstraklasy, w rozpoczynającym się sezonie miałby jeszcze grać w barwach ŁKS-u Łomża. Wszystko co powyżej jest jeszcze warunkowe, bo w środę miano podpisać kontrakt, ale go nie podpisano. Najprawdopodobniej za sprawą nadzwyczajnego Zjazdu PZPN, na którym musieli być prezes Wisły Karków Zdzisłąw Kapka i trener tego zespołu Jerzy Engel.

Rafał Boguski ma 21 lat, 173 cm wzrostu i około 70 kg wagi. Urodził się 9 czerwca 1984 roku w Ostrołęce, ale jest wychowankiem ŁKS. Gra jako napastnik. Jego boiskowa ksywka to „Dziki” - na murawie jest niezmordowany i nieobliczalny... W poprzednim sezonie zdobył dla łomżyńskiego zespołu 11 bramek. Jak twierdzi Jerzy Engel (jr) trener ŁKS Łomża i syn Jerzego Engela trenera Wisły Kraków „Rafał Boguski to piłkarz, który za dwa - trzy lata może grać w reprezentacji Polski.”
Rafał Boguski wraz z prezesem ŁKS Łomża Józefem Kosiorkiem do Krakowa wyjechali we wtorek. Tego dnia wieczorem Wisła Kraków podejmowała zespół Panathinaikos Ateny. Łomżanie mecz oglądali na żywo... Następnego dnia po południu miano przystąpić do negocjacji odnośnie warunków sprzedaży najlepszego napastnika z Łomży do zespołu „Białej Gwiazdy”.
Wisła Kraków to nie jedyny klub, który interesował się utalentowanym napastnikiem z Łomży. Jeszcze w ubiegłym sezonie głośno mówiło się o przejściu Boguskiego do któregoś z drugoligowych zespołów. Po rundzie jesiennej łomżyński napastnik testowany był w zespole Kujawiak Włocławek. Boguski do II ligi nie poszedł, bo postanowił walczyć o nią wraz z całym ŁKS-em. W międzyczasie w łomżyńskim klubie zmienił się trener. Tadeusza Gaszyńskiego, który doprowadził łomżan z dołów IV ligi do czołówki III, zastąpił młody Jerzy Engel. Synowi dawnego szkoleniowca narodowej reprezentacji Polski nie udało się wprowadził ŁKS-u do II ligi, ale... Na kilku spotkaniach z trybun grę pierwszej łomżyńskiej jedenastki obserwował m.in. Jerzy Engel senior... Po zakończeniu rozgrywek najlepszym napastnikiem Łomży zaczęły się interesować zespoły z Ekstraklasy. „Dzikiego”przymierzała Pogoń Szczecin, uważnie przyglądała się mu Amika Wronki i dyskretnie Wisła Kraków, której szkoleniowcem od lipca został Jerzy Engel (sr).
W poniedziałek po południu trener łomżan Jerzy Engel potwierdzał wpłynięcie do klubu oficjalnej propozycji kupna Rafała Boguskiego. Propozycję złożyła Wisła Kraków. Jerzy Engel (jr) nie ukrywał, że ma swój udział w procesie przejścia Boguskiego do Ekstraklasy. Jak mówi „Boguski jest najlepszym zawodnikiem ŁKS-u, zawodnikiem, który za dwa – trzy lata mógłby nawet zagrać w reprezentacji Polski.” Trener łomżan dodawał także, że propozycja Wisły jest bardzo poważna. - „Wisła Kraków sprawdzała Boguskiego i byli zadowoleni z wyników testów” - mówił Engel. Dodawał, że wszystko ma zostać domknięte do końca tego tygodnia. Niemniej jak podkreślał trener łomżan „Dziki” mimo wszystko w tym sezonie miałby jeszcze grać w ŁKS-ie. - „Na razie ma jeszcze trochę braków, które musi nadrobić. Póki co nie ma szans na grę w pierwszym zespole Wisły, a jego odejście z ŁKS-u byłoby dużą stratą dlatego najprawdo-podobniej – mówił Engel – mimo sprzedania Boguskiego wypożyczymy go od Wisły.”

ŁKS przed sezonem

Pierwszy zespół Łomżyńskiego Klubu Sportowego pod wodzą Jerzego Engela (jr) w najbliższą sobotę rozegra pierwszy mecz w jesiennej rundzie rozgrywek III ligi piłki nożnej. Przeciwnikiem łomżan będzie MKS Mława – zespół, który jeszcze kilka miesięcy temu grał w II lidze.
Piłkarze ŁKS Browar Łomża, zanim zmierzą się z jedenastką z Mławy staną oko w oko z kibicami z Łomży. Do przedligowego spotkania dojdzie już w czwartek o 18.00 w Klubie Vip Rampa przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z AL. Legionów. To tu oficjalnie zostaną zaprezentowani zawodnicy, którzy od soboty będą wybiegać na boiska centralnej i północno-wschodniej Polski w barwach ŁKS Browar Łomża. Podczas spotkania zostaną także zdefiniowane plany zespołu na jesienną rundę i cały najbliższy sezon piłkarski. Dowiemy się czy celem łomżyńskiej drużyny jest awans do II ligi, czy też przeczekanie do „nowego stadionu” w III lidze. Oczekuje się, że podczas tego spotkania zostanie wyjaśnione czy udało się rozstrzygnąć spory pomiędzy Zarządem ŁKS-u a władzami Łomży i ewentualnie jakie będą tego konsekwencje dla Klubu i trzecioligowej drużyny. Trener łomżan Jerzy Engel (jr) jeszcze w poniedziałek podkreślał, że „zespół jest gotowy do gry i gotowy na zwycięstwa”, ale jak dodawał - „sytuacja we władzach klubu i konflikt z władzami Łomży może to wszystko zmienić”.

Zmiany w Zarządzie
Wiadomo, że zaszły zmiany w Zarządzie Klubu. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, po liście otwartym Zarządu ŁKS-u do prezydentów Łomży (GB nr 101), rezygnację z członkostwa w tym gremium złożył wiceprezydent Marcin Sroczyński. Rezygnacja ta została przyjęta, ale jak twierdzą wtajemniczeni - strata nie jest wielka. O wiele większe komplikacje mogą być związane z rezygnacją z funkcji Prezesa ŁKS-u Józefa Kosiorka. Jest on bowiem obok Browaru Łomża głównym sponsorem drużyny. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Prezes Kosiorek złożył rezygnację z tej funkcji „jako wyraz swojej dezaprobaty dla działań władz miasta”, ale ponoć ma zostać w zarządzie klubu i dalej finansować drużynę. Oficjalnie stanowisko prezesa Kosiorka ma zostać ogłoszone podczas czwartkowego spotkania z kibicami.

Zespół gotowy
„Jesteśmy chyba najlepiej zorganizowanym zespołem w III lidze” - mówił kilka dni temu trener Jerzy Engel. Zespół podczas letniej przerwy nieco zmienił swój skład. Przybyli: Paweł Strózik (Warmia Grajewo), Dawid Wilczewski (Ruch Wysokie Mazowieckie), Marcin Truszkowski (Narew Ostrołęka), Mariusz Bacławski (Polonia Warszawa) i Maciek Stańczyk (Amika Wronki). W tym samym czasie z ŁKS-u odeszli: Chrobot, Nerowski, Lis, Strzeliński, Lewicki i Stachura.
Po krótkiej wakacyjnej przerwie pierwsza drużyna ŁKS-u do sezonu intensywnie się przygotowywała. Rozegrano osiem sparingów, z których połowa skończyła się wygraną łomżan, a w trzech przypadkach piłkarze ŁKS-u ponieśli porażki.

Pierwszy...
„Dobry pierwszy mecz uskrzydla” – mówią piłkarze. Tym razem pierwszy przeciwnik, z którym przyjdzie się zmierzyć w sobotę ŁKS-owi powinien budzić respekt. Sam trener Jerzy Engel podkreśla, że to jak zagra MKS Mława może być niespodzianką. W poprzednim sezonie MKS Mława spisywał się słabo. Zdobył zaledwie 28 punktów i spadł z II ligi. Niemniej w przygotowaniach do tego sezonu Mława nie przegrała ani jednego sparingu...
Tak czy inaczej w sobotę łomżanie pod wodzą Jerzego Engela (jr) i z Rafałem Boguskim w składzie wybiegną na boisko stadionu przy ul. Zjazd, by zmierzyć się z MKS Mławą. Początek spotkania o godzinie 17.00.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę