Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Drużyna powiatowego PiS chce współpracować z rządem

Przez niecałe półtorej godziny w Jedwabnem odbywała się powiatowa konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, podczas której przedstawiono 27 kandydatów do rady powiatu łomżyńskiego – w tym 12 kobiet – i 9 kandydatów PiS na wójtów i burmistrzów w powiecie łomżyńskim. Ponadto prezentowana była trójka na radnych do sejmiku: Marek Olbryś, Piotr Modzelewski i Ewa Frączek. - Powstała bardzo silna drużyna – dzieli się wrażeniami Adam Niebrzydowski (lat 42), pełnomocnik wyborczy i kandydat na burmistrza Jedwabnego, po tym jak członkostwo w partii rządzącej stracił dotychczasowy burmistrz Michał Chajewski, ale starający się o reelekcję. - Chcemy dobre zmiany przenieść na szczebel powiatowy i gminny całego województwa podlaskiego, zwłaszcza w części dotyczącej finansowania unijnego dla zachodniej, łomżyńskiej strony, a nie tylko dla Białegostoku.

 

W wypełnionej gęsto do ostatniego krzesła sali zasiadło około 100 osób, kandydujących do rad w wyborach samorządowych w niedzielę, 21. października. Przemawiali do nich ważni goście zza stołu prezydialnego, m.in., posłowie. Krzysztof Jurgiel przypomniał, że cztery lata temu sytuacja polityczna w Polsce była zasadniczo inna, ponieważ władzę sprawowała koalicja partyjna PO – PSL. Od 3 lat rządy dzierży niepodzielnie partia Prawo i Sprawiedliwość, dzięki czemu może być wprowadzana strategia zrównoważonego rozwoju kraju. Jego zdaniem, pojawiła się wielka szansa, żeby przyspieszył rozwój poszczególnych gmin i powiatów, co zależy również od ich pomysłów na siebie. - Rząd stwarza możliwości, ale to przedstawiciele samorządu muszą wiedzieć, co należy zrobić w terenie, aby polepszyła się sytuacja życiowa mieszkańców – podkreśla poseł Jurgiel (PiS).
Łomżyński poseł Lech Antoni Kołakowski (PiS) podziękował mieszkańcom powiatu łomżyńskiego i tworzących go gmin za wielkie poparcie, jakiego udzielili w minionych wyborach. Według posła Kołakowskiego, silna reprezentacja samorządowa jest potrzebna do owocnej współpracy z rządem i poszczególnymi ministerstwami. Wskazywał że Podlaskie ma najsłabszy w kraju wynik realizacji z unijnych funduszy inwestycji. Wymaga to większej aktywności nowych samorządowców w terenie.
Starający się o reelekcję wójt gminy Łomża Piotr Kłys przywołał wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że niepotrzebne są samorządy, które warczą na polski rząd. Zdaniem wójta Piotra Kłysa, zgodne postępowanie rad we współpracy z rządem przyniesie efekty dla dobra mieszkańców.
- Trzeba zjednoczyć siły i poprzeć naszych kandydatów z PiS, szczególnie w wyborach do sejmiku województwa podlaskiego – podkreśla Marek Olbryś, od 12 lat reprezentujący Łomżę w sejmiku. - To ważne, żeby zdobyć władzę, ponieważ przekłada się ona na dobrą komunikację między ludźmi i dobre decyzje w zakresie gospodarki, infrastruktury, ochrony zdrowia, oświaty czy kultury. To ma przełożenie na ogromne środki środki finansowe, tak unijne, jak i budżetowe. Zależy nam bardzo, żeby przyspieszyć z realizacja dobrych pomysłów w terenie, aby nam nie przepadło ani jedno euro.
Mirosław R. Derewońko

Lista kandydatów powiatowych PiS znajduje się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/delegatury/panstwowa-komisja-wyborcza/komitet-wyborczy-prawo-i-sprawiedliwosc-3808/200700#candidates_stat

Kandydatów na radnych gminnych można znaleźć, klikając w zarys gminy na mapie i potem w rubryce w czerwoną liczbę.

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę