Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 24 maja 2022 napisz DONOS@

Słoneczna spółdzielnia

Główne zdjęcie
Biurowiec ŁSM

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce być bardziej „eko” i przy unijnym wsparciu wystawia się w kierunku słońca. W sierpniu informowała o tym, że dofinansowanie zdobył projekt montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach budynków wielorodzinnych przy ul. Pięknej 13 i ul. Wojska Polskiego 31 w Łomży, a teraz, że ogniwa fotowoltaiczne będą także na biurze zarządu ŁSM.

Krzysztof Cieśliński, wiceprezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej cieszy się, że kolejny „zielony” projekt spółdzielni został wysoko oceniony przez i otrzyma unijne wsparcie w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 22 kWp ma pojawić się na budynku biura zarządu przy Al. Legionów 7b. Ogólna wartość projektu to 140 tys. zł, a unijne dofinansowanie sięgnie niemal 80 tys. zł. 
- Ogniwa fotowoltaiczne w całości zaspokoją zapotrzebowanie na energię elektryczną w biurze zarządu ŁSM. Wszystkie komputery, oświetlenie i inne urządzenia do zasilenia których niezbędna jest energia elektryczna w biurze zarządu, będą zasilane dzięki energii słonecznej zamienianej w prąd elektryczny – podaje Cieśliński dodając, że w słoneczne dnie nadwyżkę prądu spółdzielnia będzie mogła sprzedawać do krajowej sieci energetycznej.

To następny słoneczny projekt ŁSM, który uzyskał unijne wsparcie. W sierpniu zapadła decyzja o dofinansowaniu montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach budynków wielorodzinnych przy ul. Pięknej 13 i ul. Wojska Polskiego 31 w Łomży. Wartość tego projektu to 81 tys. zł, a dofinansowanie 47 tys. zł. Instalacja będzie wykorzystywana przez mieszkańców do podgrzewania wody użytkowej. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów zużycia energii oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę