Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Słoneczna spółdzielnia

Główne zdjęcie
Biurowiec ŁSM

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce być bardziej „eko” i przy unijnym wsparciu wystawia się w kierunku słońca. W sierpniu informowała o tym, że dofinansowanie zdobył projekt montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach budynków wielorodzinnych przy ul. Pięknej 13 i ul. Wojska Polskiego 31 w Łomży, a teraz, że ogniwa fotowoltaiczne będą także na biurze zarządu ŁSM.

Krzysztof Cieśliński, wiceprezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej cieszy się, że kolejny „zielony” projekt spółdzielni został wysoko oceniony przez i otrzyma unijne wsparcie w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 22 kWp ma pojawić się na budynku biura zarządu przy Al. Legionów 7b. Ogólna wartość projektu to 140 tys. zł, a unijne dofinansowanie sięgnie niemal 80 tys. zł. 
- Ogniwa fotowoltaiczne w całości zaspokoją zapotrzebowanie na energię elektryczną w biurze zarządu ŁSM. Wszystkie komputery, oświetlenie i inne urządzenia do zasilenia których niezbędna jest energia elektryczna w biurze zarządu, będą zasilane dzięki energii słonecznej zamienianej w prąd elektryczny – podaje Cieśliński dodając, że w słoneczne dnie nadwyżkę prądu spółdzielnia będzie mogła sprzedawać do krajowej sieci energetycznej.

To następny słoneczny projekt ŁSM, który uzyskał unijne wsparcie. W sierpniu zapadła decyzja o dofinansowaniu montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach budynków wielorodzinnych przy ul. Pięknej 13 i ul. Wojska Polskiego 31 w Łomży. Wartość tego projektu to 81 tys. zł, a dofinansowanie 47 tys. zł. Instalacja będzie wykorzystywana przez mieszkańców do podgrzewania wody użytkowej. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów zużycia energii oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę